Стало відомо, за яких умов Україна може дати воду Криму

фото: UNIAN

Про це в інтерв’ю BBC News Україна заявив віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

За його словами, у такому разі Україна могла б організувати гуманітарні конвої, які б забезпечили населення півострова питною водою.

“Цистернами, діжками, як завгодно. Три КПВВ (контрольні пункти в’їзду і виїзду на адмінмежі з Кримом) є – Каланчак, Чонгар, Чаплинка, дороги є, повеземо. Забезпечимо Червоний хрест – під їхнім прапором, не проблема. Людей напоїмо. Якщо дійсно моніторингова місія, міжнародна гуманітарна місія скаже: “Люди, треба допомагати”, – заявив він.

У розмові з BBC News Україна Олексій Резніков, який обіймає свою посаду з березня минулого року, заявив, що українська влада не має "жодних планів розміняти, прощупати громадську думку, створити якесь підприємство і дати воду на Крим".

"Якщо хтось десь щось там ляпнув, це випадковість, і вона не повинна сприйматися серйозно", - констатував він.

"Я нагадаю, за приписами відповідної міжнародної конвенції - Женевської, якщо я не помиляюсь, - окупант несе відповідальність за цивільне населення і за всі гуманітарні питання. Російська Федерація брала на себе відповідальність, коли окупувала наш півострів і місто Севастополь. Будь ласка", - резюмував Олексій Резніков.