Під Києвом відкриють центр правосуддя для захисту прав дітей

фото: Офіс президента України

Про це повідомили на сайті Офісу Президента.

В Офісі Президента України обговорили створення пілотного проекту Центру дитячого правосуддя, який зробить більш ефективними та психологічно комфортними розслідування справ щодо сексуального насильства над дітьми.

Його створення ініціював уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба за підтримки Глави держави спільно з Офісом Генерального прокурора України.

Центр розташовуватиметься на території державної резиденції «Конча-Заспа» й матиме на меті захист прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації, щоб підвищити якість збору доказів та мінімізувати травматизацію дітей.

Це буде перший такий центр у межах пілотного проекту, досвід якого потім буде поширений по всій Україні.

Як зазначив Микола Кулеба під час круглого столу в Офісі Президента, кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою різних форм сексуального насильства, і в більшості випадків кримінальні справи щодо злочинців не відкриваються або не завершуються обвинувальним вироком. При цьому діти отримують додаткові психологічні травми, адже їх неодноразово допитують у межах досудового слідства та під час судових розглядів справ, і ці процеси можуть тривати роками.

«Свого часу США та європейські країни ухвалили рішення змінити підхід до розслідування злочинів проти статевої недоторканості дитини, створюючи максимально дружні стосовно постраждалих дітей центри дитячого правосуддя. Мета цих центрів – єдиний раз, у єдиному місці здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги», – наголосив уповноважений Президента з прав дитини.

В Україні мають намір створити мережу таких центрів у різних регіонах.