Отруїлися у шкільній їдальні: на Вінничині масово отруїлися діти (Відео)

На Вінничині масово отруїлися діти
На Вінничині масово отруїлися діти

У Вінницькій області до лікарні госпіталізували 40 людей, які отруїлися їжею у шкільній їдальні міста Козятин, повідомляє ТСН.

Із 40 постраждалих, 35 – діти.

Усі діти занедужали після обіду у шкільній їдальні. У меню була каша з курячою відбивною. Грішать саме на м’ясо.  В школі кажуть, курятину смажили не на їхній  кухні. Вже кілька років замовляють їжу в постачальника. Той в термосах привозить вже готові обіди. Окрім дітей зле стало і офіціантам, вони теж куштували відбивні.

На підприємстві, де готують шкільні обіди , уже побували інспектори. Досі під враженням. «Недотримання технологічних інструкцій, там жах ми виявили. Тому і недотримання особистості гігієни призвела до того, що ця курятина не була якісно приготовлена, якісно прожарена», – додає заступник начальника Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан.

З харчовим отруєнням більшість людей вже знайомі. Харчові отруєння – це хвороби, які виникають при вживанні їжі та напоїв, які містять токсичні речовини. Особливо легко можна отруїтися фруктами, овочами, м’ясом, грибами та іншими продуктами.

Читайте також: Діти отруїлися невідомою речовиною у школі на Закарпатті: троє — у важкому стані

Продукти, які найчастіше провокують харчове отруєння:

1. Ягоди, овочі та фрукти можуть становити загрозу для організму, якщо їх підсипали пестицидами (хімікати, які використовуються в сільському господарстві, садівництві для боротьби зі шкідниками). Також хвороботворні мікроби можуть з’являтись під час неналежного зберігання плодів – на складі з великою вологістю, при неправильній температурі зберігання.2. Споживання зіпсованої або отруєної риби вам може вартувати навіть життя. Особливо це стосується процесу копчення, під час якого могли бути порушені технології.