Освітянам змінять підхід до формування заробітної плати, – Єрмоличев

фото: mof.gov.ua

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев в інтерв’ю газеті «Сучасна освіта України».

Ми неодноразово порушували питання перед МОН: треба змінити підхід до формування заробітної плати. Оклад має становити основну її частину. Щоб ані директор закладу, ані управління освіти не могло вирішувати: платити надбавку, чи ні. В такому разі молодий учитель отримуватиме більше ніж зараз, сказав Єрмоличев.

«Рішення про цільову субвенцію молодим учителям, як на мене, не вирішувало питання комплексної підтримки цієї категорії педагогів. Адже, відверто скажемо, одноразова виплата у 9‒10 тисяч гривень не стане стимулом для молодої людини пов’язати життя зі школою. Надання цих коштів не вирішить проблему низької зарплати педагога-початківця. Отже, дискусії щодо зміни підходу до фінансування роботи учителя тривають», ‒ наголосив заступник Міністра фінансів.

За його словами, Мінфін формує середньостроковий прогноз бюджету на наступні роки.

«Ми надіслали міністерствам запити. Кожне з них має напрацювати стратегії й цілі, як саме діяти упродовж наступних трьох років. І ми дискутуватимемо про можливе збільшення фінансування й ефективність використання наявних коштів. Але «першу скрипку» повинно грати профільне міністерство», ‒ впевнений Роман Єрмоличев.

Він зауважив, що не треба думати, що держава просто заощаджує кошти. «Ми надаємо суттєві ресурси для підтримки шкіл. За останні роки спрямовані близько 10 млрд капітальних видатків. У держбюджеті на 2021 рік відповідні видатки навіть збільшено: виділили кошти і на програми «Спроможна школа для кращих результатів», і на Нову українську школу, й інші програми. Навіть в умовах пандемії держава розуміє, що освіта є базовою основою розвитку країни. Однак мусимо ці кошти використовувати ефективно. Тому вкрай важливо здійснювати системний аналіз», ‒ переконаний заступник Міністра фінансів.