На Прикарпатті скасовують “червону” зону карантину, а на Харківщині – запроваджують

фото: Слово і діло

Таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомив міністр Кабміну Олег Немчінов. 

Як уточнив голова Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Бойчук, область з «червоної» зони переходить у «жовту».

Скасують обмеження на: діяльність непродовольчих ринків; діяльність закладів освіти; роботу сфери громадського харчування; роботу торгових центрів; функціонування сфери торгівлі та обслуговування; роботу закладів культури; роботу спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів; роботу приміського транспорту.

Всі ці заклади та транспорт зможуть функціонувати з дотриманням відповідних санітарних норм, передбачених для «жовтої» зони карантину.

У «червоній» зоні на Харківщині діють жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам.

Однак працюють банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини. Також місцева влада може запроваджувати свої додаткові обмеження.

Після виходу Франківщини з «червоної» зони карантину до неї будуть віднесені Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Чернівецька, Сумська, Одеська, Львівська, Миколаївська, Чернігівська, Хмельницька, Запорізька області та Київ. З 11 квітня потрапить і Харківська. У МОЗ раніше казали, що Чернівецька та Закарпатська області також можуть найближчими днями вийти з «червоної» зони.

Загальнонаціональний локдаун в уряді обіцяли оголосити, якщо більшість областей будуть у «червоній» зоні.