На Одещині затримали суддю, яка допомагала терористам “ДНР”

суддяСБУ затримала суддю одного з міських районних судів Одеської області, а також її спільника. Їх підозрюють у підробці рішень про перереєстрацію нерухомості на Донбасі на користь терористів “ДНР”.

За інформацією прес-служби Генпрокуратури, слідчі з’ясували, що учасники організованої групи, до складу якої входили суддя, терористи “ДНР” та інші особи протягом 2015-2016 років підробляли рішення ліквідованого Кіровського районного суду Донецька від імені його колишніх суддів про нібито зміни в 2013-2014 роках власників квартир на окупованій території Донецької області.

У ГПУ пояснили, що підроблені рішення суду надавалися реєстраторам, які переоформляли об’єкти нерухомості на підставних осіб, після чого ними розпоряджалися учасники терористичної організації “ДНР.

У повідомленні сказано, що безперешкодність протиправної діяльності зловмисників на окупованій території Донецької області забезпечував “заступник міністра внутрішніх справ ДНР”.

Наразі отримані докази протиправного заволодіння таким чином 3 квартирами в Донецьку і Торезі. Досліджуються обставини приготування і протиправного відчуження ще не менше 7 об’єктів нерухомого майна.

Під час обшуку за місцем проживання судді, правоохоронці виявили та вилучили гербову печатку і штамп ліквідованого Кіровського районного суду Донецька, чернетки, технічні паспорти на квартири, свідоцтва про смерть осіб, видані “ДНР”, й інші документи і предмети, які використовувалися для підробки рішень суду.

На даний час проводяться невідкладні слідчі (розшукові)  дії.

Готуються повідомлення про підозру та подання до Вищої ради правосуддя про надання згоди на утримання судді під вартою, клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.