Головний санітарний лікар України анонсував новий різновид карантину після 22 червня

Віктор Ляшко. Фото – Фейсбук

До 22 червня карантин через коронавірус в Україні  триватиме точно, а після цієї дати залежно від рівня захворюваності на Covid-19 в Україні може бути запроваджений новий різновид адаптивного карантину – не по областях, а по населених пунктах.

Про це заявив головний санітарний лікар України-заступник глави МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу “Україна 24“.

За словами заступника міністра охорони здоров'я, якщо після ще двох послаблень карантину захворюваність на коронавірус в Україні не зросте, то з 22 червня "адаптивний карантин" можуть почати запроваджувати лише в окремих населених пунктах.

"Зараз він (карантин - ред.) триватиме до 22 червня, це 100%. Після цього будемо дивитися, як пом'якшення з 10 і 15 червня впливатиме на ситуацію. Якщо вона буде на такому ж рівні - ми знову-таки будемо переглядати карантин, він буде адаптивний, і адаптивність його буде, можливо, не на обласному рівні, а на рівні населеного пункту", - сказав Віктор Ляшко.

Подальші рішення щодо зняття карантинних обмежень в Україні, зазначив Віктор Ляшко, будуть залежати не тільки від ситуації з Covid-19 у нашій країні.

"Все залежатиме від епідемічної ситуації не тільки в Україні, а й в країнах Європейського союзу, які першими увійшли в епідемічний процес", - сказав головний санітарний лікар України.

Читайте також: Україна перейшла на третій етап послаблення карантину: що дозволено з 1 червня (Графіка)

Як повідомляла раніше ІА "7 Днів-Україна", із 1 червня більшість областей України в рамках адаптивного карантину перейшла на третій етап послаблення обмежувальних заходів, запроваджених для подолання Covid-19 .

Читайте також: Від 5 червня в Україні нові послаблення карантину – рішення Уряду

Із 5 червня Уряд України дозволив нові послаблення карантину в регіонах, що відповідають відповідним критеріям МОЗ щодо рівня захворюваності на Covid-19.