Лікарі назвали тривожні симптоми “постковідного” синдрому (Відео)

фото: Pulse

Коронавірус вбиває людей і після одужання. І це серйозні проблеми. Після COVID-19 найчастіше українці скаржаться на зміни в грудній порожнині, а також серцево-судинній та нервовій системі. Такі найбільш поширені ознаки “постковідного” синдрому під час пресконференції назвав професор Національного медичного університету імені Богомольця Сергій Дубров, передає “5 канал”.

Такі симптоми можуть проявлятись 12 і більше тижнів від початку захворювання. Після тяжкого перебігу пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки. Навіть якщо ПЛР-тест уже показує негативний результат.

Поширеними ознаками "постковідного" синдрому є також тривала слабкість, порушення пам'яті, проблеми зі сном. Дубров зауважив, що нині в Україні нема чітких рекомендацій щодо лікування "постковідного" синдрому. У Євросоюзі та США рекомендують відновлювальну терапію, фізичну реабілітацію, повноцінне харчування та нормальний сон.

Говорили на пресконференції і про повторні випадки захворювання. Епідеміологиня Наталія Виноград пояснила: вдруге людина може захворіти не лише через новий збудник, а й через так званий "інтерферонодефіцит".

"З'явилися роботи про відхилення або патологію – уроджену або набуту – у процесі попереднього захворювання на COVID-19. Це стосується системи інтерферону. Це перший і основний захист. Ми це називаємо "інтерферонодефіцит". Це достатньо поширена патологія. Вона і пояснює можливість людини часто хворіти на різні респіраторні захворювання", – зауважила епідеміологиня.