Коли в Україну прийде літо: Кульбіда назвав дату

Микола Кульбіда. Фото – Главком

Директор Українського гідрометцентру вважає, що цьогорічні травневі дощі – це благо для України, а спекотного травня очікувати й не доводилось.

Кліматичне літо в Україні поки не настало, та вже сьогодні воно в Україні почнеться.

Про це заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Літо в Україні стовідсотково буде і прийде в перших числах червня. Починаючи з 5 числа температура повітря підвищиться, буде рости до +25 і більше градусів” , – сказав директор Українського гідрометцентру.

Микола Кульбіда також зазначив, що цьогорічне літо в Україні буде спекотним, як і попередні, та з великою кількістю гроз.

“Не буде іншого літа, ніж спекотне, з великою кількістю днів з температурою від +25 до +30 і вище. Літо буде з грозами, локальним випаданням граду, зливами, шквалами”, – сказав синоптик.

Період же дощів у травні Кульбіда вважає благом для України.

“У нас був дуже сухий період, і дощі – це просто благо для України… Це все нормально – компенсація дефіциту опадів, який був взимку і ранньої весни”, – пояснив директор Гідрометцентру.

Читайте також: “Укргідрометцентр” дав прогноз погоди на цьогорічний червень

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, раніше “Укргідрометцентр” повідомляв, що червень 2020 року в Україні буде теплішим за норму, а кількість дощів  – у межах середніх багаторічних значень для цього місяця.