Чим загрожує підкуп виборців? Експерт розповів про особливості цьогорічної агітації

фото: 20 хвилин

І що ж таке “підкуп виборців”? Під час передвиборчої кампанії надання виборцям партійної продукції не вважається підкупом зі сторони політичних сил, тоді як за надання будь-якої “допомоги” дорожче за 63 гривні — вже загрожує адміністративна і кримінальна відповідальність.

“Під час виборчого процесу благодійність заборонена. За підкуп виборців передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Якщо надається алкоголь, тютюн незалежно від суми — це вже кримінальна відповідальність. Якщо вартість “допомоги” перевищує 63 гривні це також кримінальна відповідальність. Якщо сума складає менше 6% неоподаткованого мінімуму — це є адміністративна відповідальність. При цьому не враховується вартість партійної продукції, наприклад кашкети, флешки, парасольки та інша сувенірна продукція”, — розповів юрист, адвокат, член вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Валентин Лучковський в ефірі Українського радіо.

Він пояснив, що відповідальність для того, хто взяв передвиборчий хабар така ж сама, проте довести факт його отримання дуже складно. Крім того, кримінальним кодексом передбачено, що громадянин звільняється від відповідальності за прийняття пропозиції в отриманні неправомірної вигоди, якщо він сам про це заявить і буде сприяти розкриттю злочину