Через фінансову кризу та загрозу банкрутства “Енергоатома” його працівники готові виходити на масові акції протесту

фото: 5 канал

На підприємстві НАЕК “Енергоатом” настали складні часи. Сьогодні тут скрутний фінансовий стан. Про це заявляють ветерани атомпрофспілки і кажуть, що готові вийти на протести.

Адже в Енергоатомі генерують понад 50% всієї електроенергії, що виробляється в Україні, пише 5 канал.

Станом на зараз держпідприємство фактично перебуває у переддефолтному стані, до якого призвели недалекоглядні рішення державних же органів.

Обурені діями т. в. о міністра енергетики та прем’єр-міністра України атомники збираються відкрито звернутися до президента з вимогою їхньої відставки, і навіть готові виходити на масові акції протесту як у містах розташування АЕС, так і в Києві.

Численні намагання керівництва компанії якнайшвидше вивести “Енергоатом” із фінансової ями так і не дали бажаних результатів, оскільки держава досі не змінила правил гри на енергетичному ринку.

Атомники терпляче чекали на позитивні зміни, проте нині вони готові відстоювати власні права самотужки. Адже внаслідок того, що органи державного управління не виконують своєї основної функції – забезпечення стратегічно важливої галузі можливістю отримувати своєчасні розрахунки за вироблену й поставлену електроенергію, наразі не може йтися вже про безпечну експлуатацію атомних електростанцій.

Своє занепокоєння представники всіх чотирьох чинних АЕС України висловили на засіданні президії профкому ДП “НАЕК “Енергоатом” під час обговорення змін, які варто внести у внутрішню “конституцію” компанії – Колективний договір на 2021 рік. За результатом зустрічі всім трудовим підрозділам компанії було рекомендовано надати пропозиції стосовно подальших колективних дій не тільки щодо захисту інтересів працівників “Енергоатома”, а й зі збереження енергетичної та загальнонаціональної незалежності України.