Батьки нестимуть відповідальність за відмову вакцинувати дітей, – Європейський суд

Тому адвокатка Алла Цимановська розповіла в ефірі 24 каналу, що потрібно робити у таких випадках.

“Рішення ЄСПЛ є дуже резонансним, як і рішення Верховного суду, яке було ухвалене 10 березня 2021 року в Україні. Ці два рішення є однаковими в плані відмови в прийомі до навчальних закладів дітей, які не вакциновані. На ті рішення й будуть посилатися адміністрації навчальних закладів”, — сказала вона.

Адвокатка пояснила, чи можуть щось зробити батьки, які не хочуть вакцинувати дітей.

"Є закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб", де передбачено перелік щеплень, які обов'язково потрібно робити дітям. Без цих щеплень не можна відвідувати садки, школи таке інше. Тому якщо щеплень немає, у навчальних закладів є всі підстави відмовляти в прийомі.

Але при цьому такий механізм повинен бути прописаний окремо. На сьогодні немає механізму відсторонення дітей від навчального процесу. Що робити таким батькам? В Україні зараз дуже популярне онлайн-навчання, отже, якщо батьки відмовляються вакцинувати дитину, вони можуть продовжити її освіту, але в дистанційній формі", — сказала вона.

Юристка додала, що є правова колізія — Конституція гарантує право на освіту, але це право порушується, коли дитину відмовляються приймати до навчального закладу. Тому потрібно прописати механізм відсторонення від очного навчання і врахувати нюанси щодо дітей, яким не можна робити щеплення за медичними показаннями.

0 0 голосів
Рейтинг публікації
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Крысолов

Не люблю фашистов. Особенно медицинских. Жду, когда они разделят судьбу Рудольфа Гесса.