«А хіба Кирил з Римськими Папами не співпрацював?» – Патріарх Філарет

1510217243Керівник інформаційного відділу Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря) оприлюднив відгук Патріарха Філарета на закиди Москви щодо «розриву єдності».

«Сьогодні з Патріархом Філаретом зайшла мова про зміст проповіді Московського патріарха Кирила, сказаної в минулу неділю. Там він розповідає, що єпархії в Україні нібито завжди мали бажання перебувати у єдності з Москвою. І що не можна «розривати духовну єдність», бо тоді з Церквою «станеться щось страшне», – написав Євстратій у своєму профілі на Facebook. – Патріарх Філарет сказав:

– Оце – напівправда. А напівправда гірше за брехню. Це як отруту кладуть в добру їжу. Перемішані факти і вигадки, щоб ввести в оману.

Бо хто від кого відділився? Київ від Москви чи Москва від Києва? Він каже так, ніби це Київ відділився від Москви, чи його хотіли «відірвати». А насправді ж це Московська Церква відділилася від Київської Митрополії! Москва сама поставила Митрополита, без благословення Константинополя – і цим відділилася і від Константинополя, і від Київської Митрополії».

«І коли каже про митрополита Ісидора, який як кардинал повернувся в Москву, де його вигнали – то каже так, ніби це не кардинал, а якийсь безбожник. А хіба сам Кирил з Римськими Папами і кардиналами не зустрічався, не співпрацював? А тепер ніби лякає тим кардиналом, – додав Патріарх. – Якщо українська автокефалія «розриває єдність Святої Русі» – то чому ви самі розірвали єдність з Константинополем і з Києвом? Навіщо відділилися? Ось це все – лукавство, бо коли вони відділилися і стали автокефальними, то він подає це як добро, а коли ми відділяємося і стаємо автокефальними, то лякає «страшними наслідками для Церкви».