У Тернополі стартувала вакцинація дітей проти коронавірусу: подробиці

Фото ілюстративне

У Тернополі розпочалась вакцинація від коронавірусу дітей. У центрі масової вакцинації  на Злуки, 45 розпочали щеплювати проти коронавірусу дітей віком 12-17 років.

Про це повідомили на сайті ТМР.
Як зазначають у міській раді, отримати вакцину Comirnaty від Pfizer/BioNTech можуть діти з високими ризиками важкого перебігу та розвитку ускладнень через супутні хвороби.
Крім того, препарат дозволено використовувати з 12 років в разі, якщо дитина виїжджає до іншої країни з метою об’єднання сім’ї, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію.

Також щеплення робитимуть, якщо дитина виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат. Це ж стосується учасників міжнародних спортивних змагань або інших заходів за кордоном.
Дитина може отримати щеплення й у випадку, якщо вона повернулась з іншої країни, де отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer.

У Тернополі отримати щеплення від COVID-19 можна, звернувшись до лікаря-педіатра або сімейного лікаря.

Необхідно отримати дозвіл у формі 112/о та медичний висновок про наявність у дитини проведених рутинних щеплень, відсутність протипоказань до щеплення вакциною Comirnaty та рекомендацією провести це щеплення.
Педіатр має надати інформовану згоду на вакцинацію. Для проведення щепленння потрібні документи: свідоцтво про народження дитини, або паспорт, а ще – ідентифікаційний код. Детальніше – за посиланням.

До слова, застосування Comirnaty від Pfizer/BioNTech протипоказане у випадку наявності в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини. Рекомендовано відтермінувати вакцинацію проти COVID-19 дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром до отримання додаткових наукових даних.

На сайті повідомляють, що станом на 8 листопада у центрі на Злуки вакцинували 62 дитини.