“Ситуація складна”: на Тернопільщині ввели нові карантинні обмеження: подробиці щодо заборон (Відео)

Сьогодні, 7 квітня, відбулося позачергове засідання Тернопільського міського штабу по боротьбі з коронавірусом. В області підтвердили циркуляцію британського штаму вірусу, а це сприяє швидшому його поширенню.

На нараді обговорювали ситуацію з хворими на коронавірус в області та місті.

У Тернополі на сьогодні найбільше хворіють особи, віком від 30 до 65 років – це 69,3 відсотка. У лікарнях міста на ранок 7 квітня перебуває – 315 хворих з коронавірусом.
Загалом у Тернополі розгорнули 461 ліжко для хворих на коронавірус. 3361 особа отримала вакцинацію у Тернополі від коронавірусу.
У Тернополі поки що зберігають роботу громадського транспорту з врахуванням тільки сидячих місць, і люди похилого віку і надалі будуть їздити тільки з 10-ої ранку.

"Ми намагаємося робити усе від нас залежне, щоб місто і область не потрапили у червону зону, - але кількість хворих збільшується, - відзначив Сергій Надал, міський голова Тернополя. - І відповідно нам доведеться вводити певні додаткові карантинні обмеження, щоб не потрапити в червону зону". Дуже часто у торгово-розважальних центрах міста є порушення карантину", - зауважив Сергій Надал., - Дуже б не хотілося їх закривати, але потрібно заставити їх дотримуватися елементарних карантинних вимог".

У місті вирішили посилити перевірки торгово-розважальних закладів та машин таксі. Водії таксі та пасажири мають їздити у масках і не більше 3 осіб в одній машині.

Також на засіданні штабу нагадали, що з понеділка, 12 квітня усі заклади громадського харчування мають працювати виключно у режимі літніх майданчиків.

Щодо навчання. "З понеділка 12 квітня, ще на тиждень ми залишаємо на дистанційній формі навчання учнів 5-11 класів, учні 1-4 класів продовжують ходити до школи, так само як і діти відвідуватимуть садочки, натомість керівникам ПТУ, Галицького коледжу і так далі дозволити проводити практичні заняття у майстернях до 15 осіб, - повідомила Ольга Похиляк, начальник управління освіти ТМР".

На входах у торгово-розважальні центри відвідувачам перевірятимуть температуру. Впускатимуть таку кількість осіб, яка відповідатиме вимозі 1 людина на 10 кв. м, пильнуватимуть, аби клієнти дотримувалися соціальної дистанції у 1,5 метра у чергах.

Проводити богослужіння, релігійні обряди та заходи дозволено в режимі онлайн або на вулиці під храмом з дотриманням дистанції між людьми у 1,5 метра та з використанням одноразово посуду для проведення причастя;Під час засідання штабу звернулися також до священників, адже наближаються Великодні свята, щоб не збирати масово вірян для освячення паски.

Заборонено проведення всіх масових заходів (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних), окрім офіційних спортивних заходів , включених до єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України та матчів командних ігрових видів спорту в закритих приміщеннях без глядачів та не більше 50% глядачів у відкритих спорудах, з дотриманням всіх карантинних норм. Також епідеміологи закликають чиновників не збирати жодних масових заходів, ні спортивних, ні громадських, ні благодійних.