“Серце маестро не витримало”: помер знаний тернопільський музикант і диригент (Фото)

Сьогодні, 7 лютого, стало відомо про смерть народного артиста України Василя Феленчака. Василь Андрійович був художнім керівником і диригентом Муніципального Галицького камерного оркестру.

Сумну новину повідомили на сторінці колективу у мережі Фейсбук.

"Серце маестро, завжди сповнене музикою і великими планами, не витримало боротьби з важкою хворобою. Колектив Муніципального Галицького камерного оркестру безмежно сумує з приводу цієї важкої, непоправної втрати. Чесно кажучи, ми осиротіли… Немає слів, щоб висловити наші емоції, наш жаль, наш біль… Молімося за світлу душу маестро Василя Феленчака… Про чин похорону буде повідомлено пізніше…", – йдеться у дописі.

Василь Феленчак

Довідка: Феленчак Василь Андрійович – народився 20 березня 1947 році в селі Нагірянка Чортківського району. Закінчив Тернопільське музичне училище імені С. Крушельницької (клас контрабаса), потім – Таджицький державний інститут мистецтв імені Мірзо Турсун-заде. З 1972 року працював у симфонічному оркестрі Томської філармонії. У 1986 році став лауреатом міжнародного фестивалю класичної музики "Празька весна". Після повернення до Тернополя в 1986 році працював викладачем кафедри музично-теоретичних дисциплін Тернопільського державного педагогічного інституту імені В. Гнатюка. У 1996 році за професійну майстерність, вагомий внесок у відродження української музичної культури удостоєно звання "Людина року". В 2007 році Феленчаку присвоєно звання "Заслужений артист України". У творчому здобутку 100 аранжованих творів для камерного оркестру та солістів.