“Порушення слуху і гангрена”: медики про небезпеку штаму “Дельта” після першої смерті від нього на Тернопільщині (Відео)

На Тернопільщині офіційно підтверджено більше 50 випадків інфікування новим штамом коронавірусу “Дельта”. Було проведено брифінг, де повідомили про загрозу нового загострення епідеміологічної ситуації.

“Впродовж останніх півтора року захворюваність на Covid-19 в нашій області протікали хвилеподібно – з падіннями та підйомами. З 12 липня ми фіксуємо погіршення епідситуації. Якщо порівняти три останні тижні, то рівень захворюваності зріс у 3 з лишнім рази. Це вже настржує”, – зазначила виконувачка обов’язків директорки обласного центру контролю хвороб Оксана Чайчук.

Як інформує пресслужба МОЗ, наразі у Великій Британії на “Дельта” штам коронавірусу припадає понад 90% поточних випадків COVID-19. https://cutt.ly/4QcXfO4

Симптоми при зараженні штамом “Дельта” відрізняються. Лихоманка, головний біль, біль у горлі та нежить поширені, тоді як кашель та втрата нюху чи смаку — менш поширені. Також повідомляють про серйозніші симптоми, включаючи порушення слуху, шлунково-кишкові проблеми та утворення згустків крові, що призводять до загибелі тканин та гангрени.

Відповідно до дослідження, проведеного вченими з Китаю концентрація вірусу в крові зараженої людини від штаму “Дельта” у 1000 разів більша ніж було в інфікованих диким штамом.

Це означає, що у хворого набагато більша ймовірність виділяти вірус в зовнішнє середовище, що сприяє поширенню вірусу на інших людей. https://cutt.ly/lQc3DHh

Ймовірність розвитку тяжкого перебігу хвороби при зараженні штамом “Дельта” набагато вища, якщо ви не вакциновані. Якщо все ж зараження відбулося, повністю вакциновані особи переносять хворобу безсимптомно або ж в значно легшій формі. https://cutt.ly/oQc3H2p

Ви можете вакцинуватись:

– у найближчому пункті щеплення чи центрі масової вакцинації: https://list.covid19.gov.ua/

– або до вас приїде мобільна бригада (до організованих колективів більше 50-ти людей та маломобільних громадян).

Дізнайтесь адресу та контакти найближчого місця вакцинації на сайті https://vaccination.covid19.gov.ua/  або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

Детальніше - у відео "Файне місто".