На Тернопільщині є старовинна дзвіниця, збудована без єдиного цвяха (Фото)

фото: Igor Punda, Вікіпедія

Церква св. Миколая у селі Сапогові, що у Чортківському районі на Тернопільщині (колишній Борщівський район) є діючим храмом, повноправно входить у п’ятірку найкрасивіших дерев’яних такральних споруд Тернопільщини і належить до пам’яток архітектури національного значення.

Збудована святиня у 1777 р. у стилі подільської та галицької школи народної архітектури і розташована у затишній місцині в оточенні дерев, на високому пагорбі, до якого ведуть бетонні сходи.

Не менш цікавою є і дзвіниця, зібрана без єдиного цвяха.

Мальовниче село Сапогів знаходиться у центральній частині району, південніше Вовківців, вперше згадується у писемних документах 1428 р. Вважається, що його назва походить від шевців, які тут проживали і шили взуття (тобто, сапоги) для потреб галицьких князів, пише drymba.com.

фото: Igor Punda, Вікіпедія

Дерев’яна церква св. Миколая – споруджена у класичному стилі подільського дерев’яного зодчества. Подібними є, наприклад церкви у Жовкві та Комарному на Львівщині.

Архітектурну цінність має гонтове покриття, що є рідкісним на Тернопільщині.

Поруч можна оглянути також старовинний кам’яний хрест.

З далекого 1784 р. церковне духовенство почало тут вести метричні книги (реєстраційні акти громадянського стану парафіян). Через 100 років, у 80-тих роках XІX ст. до вівтаря прибудували кам’яну захристію, а до бабинця – довгий присінок.

У 70-тих роках минулого століття храм повністю відреставрували – замінили ґонтове покриття і розібрали стару захристію. У 1989 р. тут проводилися відновлювально-реставраційні роботи, саме в цей час церкву віддали у розпорядження православної громади.