“Ми будемо вчитися дистанційно, крапка”: подробиці як працюватимуть школи у Тернополі з 11 січня

9 січня у телефонній розмові з журналісткою “20 хвилин” Ольга Похиляк сказала, що школи працюватимуть в дистанційному режимі.

— Діти будуть вчитись дистанційно. Крапка. Про всі зміни повідомлять директори шкіл педагогів, а вони — дітей, — сказала пані Похиляк. Наразі ми уточнюємо, чи навчатимуться дистанційно і учні молодших класів.
— Наразі на території області діють карантинні обмеження, запровадженні центральною владою. Рішення міської комісії обласна скасовувати немає повноважень. Вона може лише брати його до уваги. Але наразі жодних змін до 11 січня у цьому напрямку не буде, повідомила речниця ОДА Анна Василенко.
6 січня після засідання міської комісії ТЕБ та НС, в управлінні освіти і науки Тернопільської міської ради, повідомили, що діти з 11 січня повернуться за парти. — Ми вчимось. Це рішення прийняли на засіданні комісії ТЕБ та НС. І воно обумовлене низкою причин. Зокрема, це і невелика захворюваність серед дітей,  — сказала тоді начальниця управління освіти Ольга Похиляк.  

Очільник Тернополя оприлюднив  інформацію про те, що правоохоронці виставлять кордони навколо шкіл, щоб не допустити дітей на навчання, а на директорів навчальних закладів та вчителів будуть відкриті справи. — Я не виключаю, що проти членів міської комісії з надзвичайних ситуацій, працівників управлінь можуть також відкрити справи. Це тиск і методи залякування, які використовували ще за часів Януковича. Я хочу заявити, що у Тернополі воювати з поліцією ніхто не буде. Я не маю права ризикувати людьми і містом. Ми всі стали заручниками нав’язаних некомпетентних рішень влади. Я не можу ризикувати справами на ні в чому не винних педагогів і директорів шкіл, працівників міської ради, а також зірваними планами тих батьків, чиїх дітей в понеділок планують не впустити до школи. Знаю, що у ці вихідні заплановане екстрене засідання обласної комісії з надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації. Дуже ймовірно, що вони скасують рішення міської комісії і таки введуть локдаун у Тернополі з 11 січня, — написав пан Надал. 

Нагадаємо, жорсткий карантин в Україні запровадив Кабмін. Він розпочав діяти з 8 січня. Деталі тут 6 січня у Тернополі відбулося засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді. На ньому заслухали інформацію від медичних працівників щодо стану захворюваності на коронавірус у Тернополі станом на початок року, повідомляє пресслужба міської ради.

Відповідно до даних, впродовж останніх днів у місті не спостерігається приріст захворюваності на COVID-19, натомість, кількість інфікованих жителів знизилася, зменшилася кількість пацієнтів, що перебувають на лікуванні у медичних закладах Тернополя з діагнозом «коронавірусна інфекція», та практично відсутні хворі серед дітей і працівників закладів освіти. «Зважаючи на це, комісія прийняла рішення не посилювати з 8 січня карантин та не вводити жодних додаткових обмежень на території Тернопільської громади. Діятимуть лише ті протиепідемічні заходи, що були прийняті раніше, — наголосив міський голова Сергій Надал. – Це означає, що з понеділка, 11 січня, в усіх тернопільських школах продовжиться навчання – учні молодших класів відвідуватимуть уроки в звичному режимі, а школярі 5-11 класів – відповідно до змішаної форми навчання. Рекомендуємо також суб’єктам господарювання не припиняти свою підприємницьку діяльність з 8 січня, а продовжувати працювати у звичному режимі».