Коли у Тернополі планують включити опалення

Централізоване опалення у Тернополі планують ввімкнути вже у п’ятницю, 16 жовтня. Втім, тепло з’являтиметься у помешканнях поступово. Завершити підключення і налагодити систему майстри планують впродовж усіх наступних вихідних.

Причому, у міських лікарнях і навчальних закладах теплопостачання відновлять швидше. Ба більше, у пологовому відділенні лікарні №2 – уже тепло, адже про це попросила адміністрація медичної установи.

– Вже із п’ятниці ми розпочнемо подачу теплоносія у будинки тернополян, які підключені до централізованого опалення, а також у всі бюджетні установи, – розповідає міський голова Сергій Надал. – Хочу наголосити, що всі три міських лікарні отримують тепло із вівторка, а в пологовому відділенні лікарні №2 його ввімкнули ще раніше.  

З’ясувалося, не всі тернополяни хочуть, аби опалення ввімкнули якомога швидше.

– Думки тернополян щодо початку опалювального сезону – різні, – додає мер. – Одні запитують, коли нарешті ввімкнуть, бо це тривожить особливо родити із дітьми. Інші, навпаки, кажуть: «Сподіваємося, що ви ще не будете подавати тепло, бо нам доведеться багато платити». Але ми маємо прогнози Гідрометеоцентру. Згідно із цими даними, починаючи від суботи, 17 жовтня, температура почне різко падати. Достатньо холодно буде вже у ці вихідні, особливо вночі. І не варто давати приміщенням можливість промерзати. 

Мер нагадав, що перших три дні вважаються періодом технічного налаштування системи теплопостачання. Тому за цей час оплату за подачу тепла брати не будуть.

– На ці дні, враховуючи, що це буде субота і неділя, ми готуємо окремі чергові бригади у складі сантехніків і слюсарів, – продовжує Сергій Надал. – Вони працюватимуть на викликах, якщо раптом у людей виникнуть проблеми при запуску опалення. Словом, щоб ми могли оперативно реагувати на скарги, якщо такі будуть. Вказані бригади впродовж вихідних чергуватимуть у цілодобовому режимі.  

До речі, як тільки надійде звернення із медичних закладів обласного підпорядкування, їм також підключать тепло