На Марсі з’явиться пам’ятна табличка на знак пошани медичним працівникам

Марсохід Національного аерокосмічного агентства США в липні має доправити на поверхню Марса пам’ятну табличку на знак пошани медичним працівникам.

У лабораторії ракетного руху NASА повідомили, що марсохід “Персерверанс” (“Perserverance”, з англійської — “Наполегливість”) має вирушити на Червону планету 20 липня 2020.

“Ми хотіли засвідчити свою вдячність тим, хто пожертвував своїм особистим добробутом заради добра інших. Сподіваємося, що коли прийдешні покоління прибудуть до Марсу й натраплять на наш марсохід, то згадають, що там, на Землі, в 2020 році були такі люди”, — зазначив заступник керівника місії NASA на Марс Мет Воллес.

Табличку зроблять з алюмінію й вона матиме розмір 8 на 13 сантиметрів. На ній буде зображено посох Асклепія — обвитий змією посох давньогрецького бога, якого пов’язують із медициною й зціленням.

  • Місія марсохода “Наполегливість” шукатиме ознаки мікробного життя на планеті. Він також буде характеризувати клімат і геологію планети, прокладе шлях для дослідження людиною Червоної планети і стане першою планетарної місією зі збору та зберігання марсіанських зразків гірських порід і пилу.
  • Апарат Європейського космічного агентства (EAS) ExoMars Trace Gas Orbiter (TGO) сфотографував зелене сяйво, яке виникає в кисневих шарах навколо Марсу.
  • Ілон Маск планує до 2050 року відправити на Марс мільйон людей. Для цього його компанія SpaceX будуватиме по сто кораблів Starship на рік.
  • Арабські Емірати готуються до запуску своєї першої місії для вивчення Марсу. Запуск корабля запланований на 14 липня і нині апарат готують до заправки.