
Обійми, що розпалили скандал. Спільна Олімпійська світлина української легкоатлетки Ярослави Магучіх із росіянкою Марією Ласіцкене розділила суспільство.
Одні кажуть: спорт поза політикою, інші – що українські учасники не можуть брататися з російськими, бо підривають дипломатичні досягнення України на міжнародній арені. Подробиці у матеріалі “5 каналу” .
Яскравий фінал – одразу троє українок у боротьбі за п’єдестал, і лише Ярослава Магучіх бере висоту в 2 метри й виборює бронзу. На радощах обіймає суперницю, яка стала чемпіонкою – росіянку Марію Ласіцкене. Обидві військовослужбовиці. Магучіх – Збройних сил України. Ласіцкене – країни-агресорки.
"Сержант ЗСУ обіймається з капітаном ЗС РФ. Ви в курсі, що вони вбили сьогодні вашого побратима?", – зазначив користувач соціальних мереж.
Не змовчали і в Міноборони. Закликали не цькувати легкоатлетку, допоки не дасть пояснень. По поверненню запросили на розмову.
"Спортсмени, які представляють Україну на міжнародних змаганнях, повинні розуміти, що в Україні триває російсько-українська війна і це накладає певні обмеження та відповідальність", – наголосили в Міноборони.
Ворог цю історію може використати – впевнені у Міноборони. І, схоже, не помилились. Один із головних російських пропагандистів Володимир Соловйов запропонував Магучіх утекти від цькування в Росію і виступати під її прапором.
Рідне місто захистить – одразу ж заступився за спортсменку мер Дніпра Борис Філатов.

"Ти робиш фотографію і може навіть не розумієш у цей момент своєї маленької, але такої непоправної помилки… Ярославо, дівчинко наша, твоє рідне місто нікому не дасть тебе образити. Запам'ятай у свої 19 одну просту істину – на дурнів не ображаються", – розповів мер Дніпра Борис Філатов.
На бік спортсменки стали і деякі колеги. Теж бронзовий призер олімпіади – каратист із Львівщини Станіслав Горуна закликав залишити спорт поза політикою. До слова, саме такою фрази – вчили відповідати російських учасників олімпіади на питання про війну на українському Сході. Одне з видань федерації опублікувало відповідну інструкцію.
"Спорт поза політикою!!! Спорт це вид діяльності. Для більшості спортсменів національної збірної України це професія і справа життя. Відчепіться від спортсменів із вашою ****ною політикою. Спортсмен займається своїм ремеслом. Фотографія на п’єдесталі з суперником або другом це його частина", – зазначив каратист із Львівщини Станіслав Горуна.
Такої самої думки і золота призерка олімпіади 1980 року з гімнастики Стелла Захарова. Каже: спорт зараз і так на 85% є політикою.
"Ми сьогодні веземо на олімпійські ігри величезну кількість туристів так званих замість тренерів. Тому ми сьогодні маємо кричати про те, що політики не повинно бути спорті. Ми єдині. Перемагає найсильніший", – сказала спортсменка Стелла Захарова.
А от у Міністерстві молоді та спорту переконані – учасники змагань мають пам'ятати, що Росія розпочала в Україні війну.
"Пам'ятаючи себе спортсменом, коли ти зосереджений тільки на результаті і на перемозі. Це знаєте така своя аура, яка встановлюється між всіма спортсменами, які беруть участь у цьому змаганні. Тому я впринципі можу зрозуміти вчинок Ярослави і я чесно кажучи не бачу в ньому нічого аж такого, що варто було б критикувати. Бо на змаганнях це не ворог, а суперник, до якого ти, як спортсмен, маєш ставитися з повагою", – розповів заступник міністра молоді та спорту України Матвій Бідний.
Але не у всіх спортсменів така сама позиція.
"Все навколо має відношення до політики, бо кожен із людей зазвичай громадянин певної країни. А це накладає певні обмеження і можливості", – зазначив параолімпієць Андрій Демчук.
Випадки, коли олімпійці висловлювали свою політичну позицію, в історії вже були. Так на Олімпіаді у Ріо грузинський дзюдоїст відреагував на перемогу над росіянином. Саме в день його тріумфу була річниця нападу Росії на Грузію.
І поки в Україні триває дискусія "Чи має бути спорт поза політикою", для Росії це, схоже, вже давно закрите питання. Ще 2017-го ексголова російської антидопінгової лабораторії Григорій Родченков в інтерв'ю виданню New York Times заявив, що російські високопосадовці просили його підробити допінг проти української біатлоністки Віти Семеренко перед Олімпіадою в Сочі 2014 року, аби її дискваліфікували.
наскільки безмозким потрібно бути, щоб так себе поводити. малоліня вагіна, чим ти відрізняєшся від таких самих вагін, що голими фотографувались в Дубаї, Туреччині? ти дискредитуєш українців як націю. безмозке чмо
В 19 років людина повинна мати мізки. Вона доросла і сформована особистість, тим більше військова. Ніхто вже носа в такому віці не витирає.Так що пан Борис Філатов трішки лукавить у своєму пафосному фейсбучному виступі. Ця ситуація означає тільки одне – у ЗСУ не вчать патріотизму на достатньому рівні. не вчать розумінню часу і місця. Також не займаються цим і спортивні функціонери. От і маємо те, що маємо.