“Це велика історична подія”. Сергій Бубка – про старт Олімпіади в умовах пандемії Covid-19

Олімпійські Ігри у Токіо розпочалися. У тому числі і для українських спортсменів – першими виступили представники у стрільбі з луку.

Про це інформує Суспільне. Спорт.

Слідкував за дебютом України на Олімпіаді-2020 і президент НОК Сергій Бубка. В інтерв’ю Суспільне голова Національного олімпійського комітету України зазначив, що радий старту Олімпіади. Зокрема, тому, що вона проходить в умовах пандемії коронавірусу.

“Олімпіада-2020 має бути позитивною. Враховуючи умови, в яких сьогодні живе світ – це велика історична подія. Це велике свято, що Олімпійські Ігри стартують. Це потрібно людству, спортсменам. Вони з тренерами, командою багато років чекали та готувалися. Нам потрібно позитивно думати і мати позитивні результати. Тільки разом на позитиві ми можемо все це витримати”.

"Це непростий виклик. На сесії МОК голова ВООЗ виступив і запевнив об'єднуватися, підтримувати один одного та робити вакцинацію. Розуміємо, що це потребує часу, щоб об'єднатися та подолати цей виклик. Тому я розумію, наскільки психологічно для всіх сьогодні - спортсменів, тренерів, усього людства це непростий час. Але я впевнений, що Олімпіада дасть позитивні емоції і нам усім це потрібно".

Президент НОК України упевнений, що на Олімпіаді варто очікувати сюрпризів. І розраховує, що українські лучники, а також інші учасники збірної України на Олімпіаді виступлять на високому рівні.

"Дуже раді, що змагання розпочалися. Дійсно дуже хвилюючі моменти. Коли спілкувався у селищі з командою [лучників], то бачив, що трохи нервуються. Тому робив усе, щоб підтримати та запевнити, щоб вони відчувалися себе спокійніше і усе буде гаразд. Але Олімпіада - це Олімпіада, це завжди багато сюрпризів. Хотілося, щоб було більше позитивних сюрпризів. Найголовніше - щоб наші хлопці та дівчата цей нервовий стан витримали і спокійно робили свою справу, яку вони завжди роблять на високому позитивному рівні".

Наостанок, Бубка звернув увагу на слова директора Оргкомітету Тохіро Муто щодо того, чи варто очікувати на те, що Олімпіада в Токіо буде скасована. Він зазначив, що цього не відбудеться, оскільки для її організації було пророблено стільки зусиль.

"Скасовувати Олімпіаду? Та як можна, стільки зроблено, стільки прикладено зусиль. Дійсно багато обмежень - не можемо за такої кількості людей робити інакше. Але я впевнений, що ми це витримаємо, а Олімпійські Ігри пройдуть на високому, гарному організаційному рівні".