Скандал навколо форми збірної України на Євро-2020 – УЄФА розглянув претензії Росії: вердикт щодо Криму

Фото з вільних джерел

Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) розглянув претензії Росії щодо нової форми збірної України, в якій вона має намір виступати на Євро-2020.

На футболках, нагадаємо, зображені карта України з окупованим Кримом, а також гасло: «Слава Україні! – Героям слава!». При цьому фраза «Слава Україні!» нанесена на зовнішню частину коміра футболки (на спині), а «Героям Слава!» – нанесено на внутрішню.

Елементи дизайну футболки викликали обурення в Росії. Головною причиною був Крим. Один з депутатів Держдуми РФ заявив, буцімто зображення на футболках збірної України є «політичною декларацією», якій «не повинно бути місця на спортивних стадіонах» і назвав Крим «територією Російської Федерації».

Зі схожою заявою виступив і почесний президент російського футбольного союзу (РФС) В'ячеслав Колосков. Він висловив надію, що «в УЄФА заборонять форму», тому що «Є регламент, де чітко прописано, які символи та прапори можна зображувати». У відповідь на запит російських журналістів в УЄФА відповіли, що футболка збірної України на Євро-2020 «затверджена УЄФА відповідно до правил екіпіровки». Однак у РФС на цьому не заспокоїлися і звернулися в УЄФА з відповідною скаргою.

У відповідь на скаргу в УЄФА визнали, що конкретне поєднання двох гасел «Слава Україні! – Героям слава!» вважається «винятково політичним за своєю природою, а також має історичний і мілітаристський підтекст». Тому українську сторону зобов'язали прибрати з футболок слоган «Героям Слава!». А те, що Крим - це Україна в УЄФА під сумнів не поставили, особливо відзначивши, що територіальні межі країни, зображені на футболці, визнаються міжнародною спільнотою, зокрема ООН.