Шведський спортсмен перевершив останній рекорд Бубки

AP Photo Gregorio Borgia

Формально, 20-річний швед Арман Дуплантіс ще взимку 2020 року вписав своє ім’я в історію, двічі за тиждень оновивши світовий рекорд.

Ввечері 17 вересня 2020 року в Римі швед Арман Дуплантіс зміг підкорити планку на висоті 6.15 метрів — він побив останній (і найважливіший) світовий рекорд Сергія Бубки та закріпився у статусі найвеличнішого стрибуна з жердиною.

Спершу він взяв висоту 6.17 метрів, за тиждень – 6.18 метрів. Так високо не стрибала жодна інша людина в історії, пише Суспільне.

Утім, основний світовий рекорд у стрибках із жердиною все одно належав українцеві Сергієві Бубці. Його результат 6.14 метрів на відкритому повітрі залишався недосяжним ось уже 26 років. Тож навіть попри те, що Дуплантіс у кар’єрі стрибав вище за Бубку, рекорд українського стрибуна продовжував бути головним.

“У мене вже був світовий рекорд, але я хотів переписати усі рекорди та бути найкращим стрибуном на відкритому повітрі. Я прагнув бути на вершині списку [найвищих стрибків у історії]. Висота 6.15 метрів була вкрай важливою для мене, тож я радий, що зміг її підкорити”, — заявив Арман після свого виступу.