Паралімпіада-2018: Україна здобуває нові перемоги і підіймається на друге місце в медальному заліку (Відео)

Оксана Шишкова радіє паралімпійському золоту. Фото - Фейсбук National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee
Оксана Шишкова радіє паралімпійському золоту. Фото – Фейсбук National Sports Committee for the Disabled of Ukraine, Paralympic Committee

Четвертий день Паралімпіади в Пхьончхані приніс збірній України нові перемоги – із 15-тьма медалями наші спортсмени тепер посідають друге місце в медальному заліку серед країн-учасниць Паралімпіади.

Українські паралімпійці здобули цього дня шість медалей, дві з яких – золоті (Тарас Радь у біатлонній гонці на 12,5 кілометрів серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату та Оксана Шишкова у біатлонній гонці на 10 км серед спортсменів з порушенням зору). Ще дві срібні медалі здобули українські спортсмени Ігор Рептюк і Олександр Казік і дві бронзові – Людмила Ляшенко та Юрій Уткін.

Президент Національного паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич з приводу перемог наших паралімпійців у Пхьончхані написав сьогодні у Фейсбук так:

“Четвертий день і рекордна кількість переможних медалей у цей день – 6: 2 золоті, 2 срібні і 2 бронзові!!! Тарас Радь і Оксана Шишкова здобули два золота, Рептюх Ігор та Казік Олександр здобули два срібла, причому обидва трішки не встигли до золота в межах від 2 до 6 секунд, Людмила Ляшенко та Уткін Юрій виробили 2 бронзи.

І деякі золоті медалі, і деякі срібні, і деякі бронзові були варіантами дискусій: чи зможе чи не зможе цей спортсмен добитись відповідного результату. Але і рівень підготовки всієї команди, і консолідованість в роботі і віри в наших спочинків були такими, які знову заставляють говорити про Україну як лідера світового спорту.

Для мене особисто значимо, коли представники різних країн підходять і поздоровляють Україну з лідерством. І навіть несподівано від незнайомого іноземця з досить важким акцентом лунає: «СЛАВА УКРАЇНІ!».

Тепер у біатлоні кращі результати поки в паралімпійців з Росії, та Україна залишила позаду себе збірну США, Франції і Бельгії.

ф3На момент переможних фінішів наших спортсменів Україна була на другому місці в медальному заліку. Та згодом все ж опустилась на третє.

Медальний залік XII зимових Паралімпійських ігор – 2018

1 United States of America 6 6 5 17
2 Neutral Paralympic Athletes 5 5 3 13
3 Ukraine 5 4 6 15
4 Slovakia 5 1 1 7
5 France 4 5 3 12
6 Germany 4 5 1 10
7 Canada 4 1 5 10