Мовний омбудсман прокоментував скандал з спортсменкою Магучіх, яка сфотографувалася в обіймах з росіянкою після фінальних змагань на Олімпіаді

Фото з вільних джерел

Скандал виник після того, як 7 серпня 2021 року українська легоатлетка завоювала олімпійську бронзу в стрибках у висоту.

Мовний омбудсман Тарас Кремінь прокоментував скандал з українською спортсменкою Ярославою Магучіх, яка сфотографувалася в обіймах з росіянкою Марією Ласіцкене після фінальних змагань на Олімпіаді. Так, Кремінь наголосив, що на міжнародних змаганнях українські спортсмени повинні “тримати високий рівень відповідальності за країну”. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24″.

Читайте також: “Ви в курсі, що вони вбили сьогодні вашого побратима?” – все, що відомо навколо скандалу легкоатлеток на Олімпіаді

Мовний омбудсман сказав: "Що стосується спортивної дипломатії, на цю тему ми зустрічалися не тільки зі спортсменами, а й з міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом. Говорили в якому контексті – що під час проведення й участі в офіційних брифінгах і пресконференціях все-таки громадяни України зобов’язані користуватися державною мовою і тримати високий рівень відповідальності за країну, яка їх відрядила на знакові змагання планетарного масштабу. Наша зустріч з паном міністром мала декларативний характер".

На запитання, чи засуджує він вчинок Магучіх, Кремінь відповів, що не поділяє "принципів обіймів, рукостискань і багато чого іншого в публічній площині під прапором України".

Водночас Кремінь зазначив, що питання спортивної дипломатії дуже важливі.

"Ніхто цьому питанню не приділяв окрему увагу, а дарма. Хоча я помічаю, що принаймні використання державної мови нашими спортсменами має іншу якість. Погано, що про це говорить уповноважений або ще хтось, важливо, щоб це було питанням світогляду і свідомості. Перед Євро-2020 я зустрічався з головою Асоціації українського футболу, і ми побачили, що в більшості своїй спортсмени почали краще і більше говорити українською", – заявив він.

Нагадаємо, 7 серпня 2021 року Ярослава Магучіх завоювала олімпійську бронзу в стрибках у висоту. Перше місце посіла спортсменка Російського олімпійського комітету Марія Ласіцкене. Після фіналу змагань обидві спортсменки сфотографувалися, обіймаючись. Це викликало активне обговорення в соцмережах.