Футболісти збірної України після зауваження почали масово послуговуватися державною мовою (Відео)

Артем Довбик

Футболісти збірної України почали масово користуватися державною мовою.

Про це пише 0352.

Напередодні матчу з Англією гравці Збірної України перейшли на українську в соцмережах та під час публічних виступів.

Так, футболісти Руслан Малиновський та Роман Яремчук, відповідаючи на запитання журналістів про підготовку до гри, пояснювали деталі українською, а оскільки було дуже багато запитань від журналістів з Англії, тому наші легіонери відповідали “по-європейськи”, вільно переходячи на англійську.

Як інформують "Стожари", дописи українською також з’явилися в Instagram українських футбольних зірок Георгія Бущана, воротаря донецького "Шахтаря" Андрія Пятова, Андрія Ярмоленка, який постом підтримав травмованого на полі колегу Артема Бєсєдіна, Сергія Сидорчука, Андрія Трубіна й Артема Довбика.

Письменниця Лариса Ніцой назвала "московитом" і "марсіанином" гравця Артема Довбика, який на прес-конференції відповідав на запитання російською мовою. Письменниця звернула увагу, що Довбик – з Черкащини, де тамтешні мешканці переважно україномовні. Після того, Лариса Ніцой написала, що їй подзвонив Артем Довбик, вони довго говорили й вона розповідала йому, що українській зірці і герою неприпустимо говорити в публічному просторі неукраїнською мовою.

Пізніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь підтвердив, що українські спортсмени й тренери під час публічних виступів, коментарів або прес-конференцій повинні говорити державною мовою.

Збірна України вперше в історії грала в плей-офф чемпіонату Європи й вперше вийшла в 1/4 фіналу. Артем Довбик забив дебютний гол за збірну України.