Значення Різдва для християн східного обряду: Божественна Літургія з трьох українських храмів (Відео)

В Україні святкують Різдво. Центральна тема Божественної літургії, що відправляється у самий день Різдва Христового, – втілення Сина Божого.

Читають уривок з Послання до Галатів апостола Павла: “Коли настала повнота часів, послав Бог Сина Свого Єдинородного, що родився від жони, та став під Законом, щоб викупити підзаконних, щоб усиновлення ми прийняли. А що ви сини, Бог послав у ваші серця Духа Сина Свого, що викликує: Авва, Отче! Тому ти вже не раб, але син. А як син, то й спадкоємець Божий через Христа”.

Різдвяна Літургія з собору св. Юра у Львові з митрополитом Ігорем. Богослуження очолює владика Ігор Возьняк, Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ:

Через Різдво Христове всі ми – християни – через віру у Спасителя стали дітьми Божими. Євангеліє від Матфея за літургією розповідає про поклоніння волхвів. Це були мудреці зі Сходу, яких привела до Спасителя Вифлеємська зоря. З приходом волхвів пов’язане перше мучеництво за Христа: дізнавшись від волхвів про те, що вони прийшли вклонитися народженому Царю Юдейському, цар Ірод наказав вбити усіх немовлят у Вифлеємі та околицях. Але ангел сповістив Йосифу Обручнику про задум Ірода та, щоб спастися, наказав тікати в Єгипет.