В Україні – Різдво: опубліковано святкові Богослужіння у тернопільських храмах (Відео)

Фото з вільних джерел

7 січня у православному світі відзначатимуть свято Різдва Христового. Цей день здавна сповнений унікальними традиціями, звичаями і символами.

Як пише “Апостроф” за традицією, Різдву передує тривалий сорокаденний Різдвяний піст, що починається 28 листопада і закінчується 7 січня. Через те, що останній день перед постом припадає на день пам’яті святого апостола Пилипа, то й піст називають Пилипівкою.

Посту дотримуються для того, щоб до Різдва люди фізично та духовно очистилися. У нього входять покаяння, молитви та помірність від їжі, пристрастей, пороків та образ. На ранок 7 січня люди традиційно радісно вітаються фразою «Христос народився!», а у відповідь необхідно казати – «Славімо його!». У цей день люди йдуть до церкви на святкову молитву, а також у гості до родичів. Оскільки першого дня Різдва закінчується піст, то дозволяється поласувати м'ясними та іншими ситними стравами.

На Святвечір, перед днем Різдва Христового 6 січня, український народ сідатиме за щедрий, проте пісний стіл. Необхідно приготувати дванадцять святкових страв на честь 12 апостолів.

Всі господині готують головну та ритуальну страву на Різдво – кутю, пшеничну, ячмінну або рисову кашу, змішану з родзинками, маком медом та горіхами. Також потрібно зварити узвар. По храмах відправляються Богослужіння:

Відправа у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, м. Тернопіль:

Відправа у Архикатедральному Соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Тернопіль: