У Києві представили першу діджитал-ікону до роковин аварії на ЧАЕС

Фото Суспільного

У Києві до 35-роковин Чорнобильської трагедії у дворі Михайлівського Золотоверхого собору представили першу діджитал-ікону “Чорнобильський Спас”.

Як повідомляє Суспільне, богослужіння на першій українській діджитал-іконі провели Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк), голова Синодального управління ПЦУ у справах молоді, разом зі служителями Михайлівського Золотоверхого собору.

“Чорнобильський Спас” — це унікальна ікона, виконана в стилі українського бароко, на якій учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС зображені на рівні зі святими. У центрі композиції зображений Ісус Христос, праворуч від нього — Архістратиг Михаїл, ліворуч — Богородиця Марія. Святі охороняють живих ліквідаторів аварії, котрих уособлюють пожежники, медики і військовослужбовці, та душі їхніх спочилих побратимів. Є на обкладеному кіотом зображенні й комета-зірка Полин та фігурує відома Чорнобильська сосна — образ, не вигаданий людиною — водночас схожий і на хрест, і на тризуб, що є малим гербом України.

Архиєпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (Бубнюк) розповів, що ідея створення віртуальної версії реальної ікони виникла в митця Валерія Коршунова.

Він зазначив, що має пройти час, перш ніж такі ікони, можливо, будуть в майбутньому і в храмах. Ми дали ікону, помічники Валерія відфотографували, якісно зробили, фактично він нічого нового не придумав, з тих пресонажів і зображень створена ця ікона.

"Тобто, вони можуть нести педагогічну функцію. Я ставлюся до таких нововведень обережно. Зрозуміло, що ми не маємо вийти за рамки православного передання. Якщо здобутки технічного прогресу служать суспільству і наближають людей до Бога, то чому б і ні", — пояснив він.