Священник із Тернопільщини проводить молитовні зустрічі за кавою із вірними (Фото)

фото з архіву о. Василя Германюка

Ім’я священника о. Василя Германюка зі Скали-Подільської, що на Борщівщині, відоме в Україні. Про нього писали у газетах, знімали сюжети столичні журналісти, приїжджали у гості для ближчого знайомства.

Духівник уже два з половиною роки молиться з вірними у соціальній мережі Instagram. Така ініціатива, власне, і зробила його дуже популярним.

Коли священник починав перші кроки у царині Інтернету, зізнається, що людей було не дуже багато. Особливо не розуміли таких молитов «через комп’ютер» люди старшого віку. Мовляв, як це так можна – молитися і не бути в церкві? Та й інших критиканів, а то й відвертих ворогів нажив собі молодий священнослужитель. Однак не зважав на злі язики і щодня виходив у соціальні мережі до своїх мирян. Вранішня і вечірня молитви – це вже традиція від о. Василя.

Сьогодні у нього вже шість тисяч підписників, котрі чекають на молитву і повчальне слово від свого душпастиря. Найбільше їх додалося під час карантину, коли всі перейшли в режим онлайн.

Священник зі Скали-Подільської став настільки популярним, що вже й інші молоді духівники запозичують такий досвід і моляться через соціальні мережі. Василь Германюк не розцінює їх як конкурентів, навпаки, каже: у кожного має бути своя авдиторія.

На досягнутому священник не зупиняється. Молодість – це креативність. І йому вдається жити сучасним духовним життям.

Тож започаткований ним  проєкт «Молитва в інстаграм» постійно вдосконалюється.

У своїх історіях у мережі Instagramсвященник часто організовує екскурс-тури Скала-Подільською, ділиться іншими цікавими моментами свого життя.

А із настанням вечора запрошує до спільних етерів мирян і священнослужителів, котрі постійно є присутніми на молитвах у режимі реального часу.

Нещодавно о. Василь Германюк запровадив у мобільній спільноті Zoom платформу для спілкування «Coffee-break».

Тож чи смачна кава від священника Василя Германюка?

Ті, хто уже побував на цих дружніх зібраннях кавоманів, кажуть, що надзвичайно смачна. А ще зустріч проходить у майже домашній, дружній атмосфері, де немає стіни між священником і вірянином, а всі довкола – друзі. Разом можуть і поспівати, і посміятися, і розповісти про свої потреби, вподобання, отримати пораду і підтримку в різних життєвих ситуаціях

“Я давно мріяв перевести спілкування зі своїми парафіянами у такий невимушений формат, – розповідає о. Василь Германюк. – Наші зустрічі у режимі «Coffee-break» стали чудовою нагодою ближче познайомитись одне з одним. До нашого кавування долучаються люди з інших сіл, містечок. Парафіяни різних церков знайомляться тут між собою, спілкуються, ну і, звичайно, моляться. Гасло наших зустрічей звучить так: «Ти не сам (-а), я тебе завжди підтримаю…».

Нещодавно у Скалі-Подільській відбулась одна із таких зустрічей за філіжанкою кави.  Священнослужитель запросив своїх парафіян на молебень до Христа Чоловіколюбця. Після цього всі дружно зібрались за кавою і весело, з Богом, провели час. Трансляція молитви того вечора була надзвичайно душевною.

Пізніше учасники експромт-заходу, в числі котрих були наші земляки зі США, поділилися враженнями від спілкування.

“Дещо незвичний формат зустрічі у прославі Божій є свідченням того, що спільна молитва має більшу силу. Ми звикли прославляти Господа у храмі. Та отець Василь вчить нас гуртуватися у спільноту і за межами храму, – розповіла жителька Скали-Подільської Вікторія Мармус. – Я отримала багато позитивних емоцій від такої бесіди. Зустрічаючи парафіян в храмі на богослужіннях, в такий, знаєте, «офіційний» спосіб, не завжди є можливість поспілкуватися та познайомитися ближче. Дякую отцеві за те, що єднає нас у молитві, а всім учасникам спільноти – за щирість і підтримку. Ми всі різні, але молитва у такий спосіб зближує”.

Отець Василь запрошує підписуватися на його сторінку і гуртуватися молитовно, підтримуючи одне одного, молячись за вирішення різноманітних клопотів та потреб.

Джерело: Ірина Мадзій, “Вільне життя плюс”.