Сьогодні поминальна субота в Україні

Фото ілюстративне

У зв’язку з пандемією влада у квітні була змушена заборонити багатолюдні відвідування цвинтарів у звичні дні – після Великодня.

На рівні уряду та обласних адміністрації були ухвалені рішення: проводи пройдуть на початку літа – на Трійцю, починаючи з 6 червня, Троїцької суботи. Були сподівання, що до цього моменту ризик інфікування коронавірусом знизиться. Та не так сталось, як гадалось. В останні дні показники захворюваності на Сovid-19 знову б’ють рекорди. При цьому уряд вже пішов на суттєві послаблення карантинних вимог. У тому числі було дозволене проведення релігійних заходів.

Батьківська субота перед Трійцею 2020 зветься Вселенська батьківська субота

Батьківською ж субота називається тому, що батьки ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті.

Нагадаємо, під час обговорення питань пов’язаних з впровадженням карантину, підняли й питання відвідування кладовищ під час Провідної неділі після Великодня. Відповідно до рішення Синоду заходи на кладовищах перенесли на 6 червня.

– Відвідання священнослужителями та мирянами кладовищ у поминальні дні після Великодня та звершення на них заупокійних молитов перенести на Троїцьку батьківську поминальну суботу (6 червня 2020 р.), – йшлося у рішенні Синоду.