На яких умовах одна з церков УГКЦ цього року вперше святкує Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня

Парафія церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ цього року вперше святкуватиме Різдво Христове за новим стилем – 25 грудня.

Таке рішення – спільна ініціатива парафіян та настоятеля отця Василя Гасинця, повідомляє реліійно-інформаційна служба RISU.

«Звісно, 7 січня у нас теж буде Різдвяна служба, бо люди мають звикати поступово, до того ж старшим людям зміна дати Різдва дається не так просто, як людям молодшим. Але починаючи з цього року, акцент робитимемо на 25 грудня», – каже о. Василь Гасинець.

За його словами, про ініціативу отець розповів владиці Йосафату, а той схвально поставився, благословив і сказав: «Починайте, робіть цей крок».

Інформацію про перехід церкви Різдва Пресвятої Богородиці та Святого Антонія Чернівецької єпархії УГКЦ цього року вперше на святкування за новим стилем – 25 грудня незадовго спростував сам настоятель храму о. Василь Гасинець, пояснивши, що не йдеться про зміну дати святкування Різдва. 

«Оскільки велика родина, до якої входить три покоління парафіян, виїжджає за кордон і 7 січня не зможе взяти участь у Різдвяному богослужінні, то вони попросили 25 грудня відслужити для них Святу Літургію з літургійними різдвяними текстами. Із цим проханням я звернувся до нашого владики Йосафата Мощича, який задля добра вірних поблагословив це зробити завтра одноразово», – додає він у коментарі інформаційного ресурсу УГКЦ.