Епіфаній назвав умову перенесення Різдва на 25 грудня


Предстоятель Православної церкви України Епіфаній

Епіфаній заявив, що проти святкування Різдва 25 грудня

Епіфаній заявив, що проти святкування Різдва 25 грудня виступають понад 60% українців.

Про це він заявив у інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, понад 60% вірян висловлюються проти святкування Різдва 25 грудня, замість 7 січня.

“Я опираюся на думку наших вірних. І ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірних, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол”, – сказав Епіфаній.

Він зазначив, що сам не проти святкування 25 грудня, але зауважив, що у питанні перенесення свята необхідно прислухатися до думки людей.

«Ми знаємо чітко соціологію, яка засвідчує, що більше 60% українців проти святкування 25 грудня. І ми як церква опираємося на своїх вірян, бо ми тільки утверджуємося, як визнана помісна ПЦУ. І якщо ми зараз перейдемо на новий календар, то відповідно відбудеться ще один певний розкол», – пояснив митрополит.

Водночас він додав, що питання перенесення Різдва в Україні на 25 грудня це лише «питання часу».

«Коли церква дозріє, коли віруючий народ до цього дозріє, то, звичайно, буде ухвалене відповідне рішення», – зазначив Епіфаній.

Проте, митрополит висловив переконання, що з часом Різдво в Україні все ж святкуватимуть у грудні.

“Це питання часу. Воно відбудеться, але коли до цього підійде свідомо український народ, православні віруючі і не тільки православні, інші християни, бо все це взаємопов’язано між собою. Коли ми побачимо, що більшість готова, тоді буде ухвалене загальноцерковне рішення про перехід”, – пояснив Епіфаній.

  • Нагадаємо, у листопаді 2019 року  митрополит Епіфаній повідомив, що якщо суспільство того бажатиме, Різдво можна святкувати за григоріанським календарем 25 грудня.