З’явились нові факти по справі Шеремета

З колишньої військової Інни Грищенко, телефонні розмови якої прослуховувалися у “справі Шеремета”, зняли електронний браслет, який вона носила як підозрювана у замаху на бізнесмена із Франківщини.

Про це Суспільному повідомив її адвокат Віталій Ковальчук.

“У Інни Грищенко 15 липня закінчився запобіжний захід, який було обрано раніше – цілодобовий домашній арешт. Відповідно і закінчилися зобов’язання,покладені на неї у зв’язку з арештом – носіння електронного браслету, який було знято на наступний день. Зараз щодо неї не обрано запобіжного заходу, жодних зобов’язань щодо неї не встановлено, браслет відсутні”, – повідомив Ковальчук.

За словами адвоката, ця ситуація пов’язана з тим, що за законом особа може перебувати під домашнім арештом не більше пів року. В останній день дії запобіжного заходу (15 липня) прокуратура подала клопотання про зміну запобіжного заходу на заставу у розмірі 168 тисяч.

Ковальчук повідомив, що суд переніс на 24 липня розгляд клопотання про застосування щодо Інни Грищенко нового запобіжного заходу.

Адвокат заявив, що нібито причетність Інни Грищенко та її чоловіка до справи вбивства журналіста Павла Шеремета є “недостовірною інформацією”.

“Родина Грищенків не причетна ні до справи кримінальної щодо розслідування “справи Шеремета”, ні до вчинення його вбивства. Жодних офіційних звинувачень (Грищенкам – ред.) не було висунуто. Я так розумію, що вони (слідство у “справі Шеремета” – ред.) абсолютно відмовились від таких тверджень”, – сказав Ковальчук.

  • Восени 2019 року в Івано-Франківську та Києві заарештували подружжя ексвійськових — Владислава та Інну Грищенків із позивними "Буча" та "Пума". Їх підозрювали у замаху на вбивство чоловіка у Косові.
  • За версією слідства, влітку 2018 року підозрюваний Василь Шкондеюк замовив у підозрюваного Владислава Грищенка вбивство Михайла Чекурака — бізнесмена з Косового Івано-Франківської області. За версією правоохоронців, Грищенко залучив до злочину свою дружину Інну Грищенко та Івана Вакуленка. Так, Вакуленко орендував автомобіль, на якому возив Грищенка до Косового, а ДНК дружини виявили на вибуховому пристрої, який підклали під автомобіль бізнесмена. Втім, вибухівка не спрацювала. Усім трьом підозрюваним інкримінують замах на вбивство.
  • У грудні 2019 року на брифінгу МВС та Генпрокуратури про затримання фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета були продемонстровані дані прослушки телефонних розмов пари підозрюваних, ветеранів АТО Владислава та Інни Грищенків, з їхніми друзями й адвокатом. На аудіо вони нібито обговорюють зникнення їхнього спільного знайомого Івана Вакуленка, якого викликали на допит як свідка у "справі Шеремета", і кажуть про те, що його "треба берегти". Наступного дня Вакуленко застрелився. "Думаю, що він це сам. Він не "вивіз" ще й Шеремета", — сказала Грищенко у розмові з чоловіком.
  • Інна Грищенко заявляла, що не була знайома з фігурантами справи вбивства Шеремета у 2016 році.
  • Печерський районний суд 16 липня продовжив запобіжні заходи фігурантам справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. Музиканта Андрія Антоненка та дитячого лікаря Юлію Кузьменко залишили під вартою до вересня, а військовій медсестрі Яні Дугарь запобіжний захід пом’якшили. Їй дозволили, зокрема, спілкуватися з військовослужбовцями, з якими вона проходить службу.
  • Український журналіст білоруського походження Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в центрі Києва внаслідок вибуху автомобіля, в якому їхав на ефір авторської ранкової програми. Шеремет був у машині один і за кілька хвилин помер у кареті "швидкої".