Вже без штрафу і на інших умовах: у Міноборони планують змінити правила військового обліку для жінок

Фото Николая Тимченко 24.08.18 Парад ко Дню Независимости

Як повідомили у Міноборони, проведено аналіз ймовірних ускладнень, що можуть негативно вплинути на роботу районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки через надмірну кількість звернень щодо постановки на військовий облік.

Зокрема у Міноборони повідомили: “Міноборони звернулося до інших силових структур з пропозицією додатково вивчити та проаналізувати Перелік спеціальностей та/або професій, спорідненими з відповідними спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік з урахуванням реальних потреб у доукомплектуванні підпорядкованих організаційних структур та надати до 6 січня 2022 року пропозиції міністерству”.

Читайте також: В Україні затвердили терміни призову в армію 2022 року – для кого передбачена відстрочка

Зокрема, просять врахувати застосування електронної системи взяття на військовий облік, а також можливість добровільного порядку для окремих категорій професій.

"Міноборони розробляє проєкт нормативно-правового акту щодо незастосування адміністративних стягнень (штрафів) до жінок, які порушили порядок та строки взяття на військовий облік", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, розширений перелік жіночих професій для військового облікузатвердили 17 грудня 2021 року. У ньому сотні спеціальностей – зокрема, бухгалтерки, журналістки, менеджерки, прорамістки, юристки, музикантки, водійки.

Читайте також: Стала відома реакція влади на петицію “Знущaння нaд жiнкaми! Нe пoвиннi вci жiнки бути вiйcькoвoзoбoв’язaними!”

На військовий облік у комісаріаті мають стати всі жінки до 60 років – і зробити це до кінця 2022 року. Проконтролювати процес має роботодавець. За ігнорування правил – штрафуватимуть. Жінок, які стануть на облік, можуть призивати на військову службу у воєнний час. Водночас у мирний час – жінки служитимуть лише добровільно. Наказ та повний список професій можна переглянути тут.

Нові норми про військовий облік стосуються також вагітних та жінок з малолітніми дітьми. Робота з реалізації наказу Міноборони проводитиметься до кінця 2022 року.