“Ви не посадите дитину на ланцюг” – експерт сказав чому не треба закривати доступ до ТikTok

Руслан Болгов

Експерт з безпеки Руслан Болгов в ефірі телеканалу “Україна 24” припустив як в Україні можна уникнути нових отруєнь дітей таблетками. І зокрема зазначив, що в результаті челенджу в соцмережі ТikTok варто запровадити в школах уроки кібербезпеки.

Коментуючи відсторонення від роботи вчительки ліцею в Боярці, Болгов зазначив:

“У даній ситуації вчителька взагалі не могла знати, що відбувається. Єдина провина вчителя – що вона, напевно, могла не повідомити про те, що діти залишили територію школи під час уроків”.

Читайте також: Хвиля дитячих отруєнь котиться країною: підліток отруївся звичайним жарознижувальним (Відео)

Також експерт назвав дурістю пропозиції закрити доступ до соціальної мережі ТikTok.

“Якщо ви не можете чомусь запобігти – очольте. Скажіть, хоч в одній школі на сьогодні є такий предмет як кібербезпека, інформаційна гігієна? Крім ОБЖ у нас нічого немає. Хоча з часів тих злощасних “блакитних оселедців”, які були, всі про це знали. Але минуло вже майже 4 роки, але в жодній школі такі курси не викладають. Чому? Адже цього всього можна уникнути”, – підкреслив він.

Болгов вважає, що в школах повинні проводитися уроки кібербезпеки, оскільки дітям це цікаво і потрібно.

“Друзі, наш час (старших людей – ред.) сплив, сьогодні інший час, їхній (молоді – ред.) час, ми повинні зважати на їхній час. Ви не посадите дитину на ланцюг і не будете відбирати в неї гаджет, особливо якщо дитина сидить і нікого не чіпає. Вона взагалі до вчорашнього дня не знала ані про ці групи, ані про ці “відосики”. Діти дізналися про це від батьків. І минулого разу теж – левова частка дізналися про це від батьків. Зараз у дитячих чатах вчителі викладають повні назви цих груп. Не думайте про рожевого слона – вже намалювали його, напевно”, – підкреслив він.

Нагадаємо, в Умані до лікарні потрапили дві школярки з підозрою на отруєння. Раніше в Боярці дві семикласниці отруїлися медичним препаратом, вони випили по 40 таблеток дротаверину. Одна з дівчаток померла, інша потрапила до лікарні.