Вдова Кременецького ексдепутата Віталія Ващенка Наталія оскаржує вирок щодо обвинувачених у вбивстві чоловіка

Вдова Кременецького ексдепутата Віталія Ващенка Наталія оскаржує вирок щодо обвинувачених у вбивстві чоловіка. За її словами, що всіх учасники мали б засудити до довічного ув’язнення.

Про це інформує Суспільне.

“Я вважаю це не тільки своїм обов’язком як дружини вбитого активіста, а ще й своїм громадянським обов’язком. Адже, через неповних 2 роки на волю виходить небезпечний злочинець-рецидивіст. А ще через декілька – і решта учасників цього страшного кримінального злочину”.

Також апеляційну скаргу подав прокурор обласної прокуратури Леонід Бучковський. За його словами, винесений Тернопільським міськрайонним судом вирок суперечить законодавству:

“Вважаємо, що життя є найбільшою цінністю. Тому вчинене вбивство за таких обставин, які ми стараємось довести до обвинувачення у вбивстві – ми вважаємо, що обвинувачені заслуговують на покарання у вигляді довічного позбавлення волі”.

3 липня Тернопільський міськрайонний суд призначив покарання чотирьом обвинуваченим. Леонід Бучковський просив у суді про довічне позбавлення волі для вбивць Віталія Ващенка.

За вбивство на 14 років позбавлення волі засудили виконавця злочину Максима Кондратенка та на 13 – Олексія Цимбалюка. Організатор вбивства Олександр Закутній відбуватиме 10 років. Їхній спільник Станіслав Бабенко відбуватиме 8 років.

Нагадаємо, Віталія Ващенка побили 26-го травня 2016-го року близько 23-ї години. За три години від отриманих травм чоловік помер у реанімаційному відділенні місцевої лікарні. Затримали організатора та виконавців нападу в червні 2016-го.

 • У Тернопільському суді оголосили вирок обвинуваченим у вбивстві Ващенка.
 • Майже 50 судових засідань відбулися у справі про вбивство активіста з Кременеччини.
 • Вирок обвинуваченим оголосив Зборівський райсуд 2 квітня 2018 року. Організатора вбивства Олександра Закутнього та одного з виконавців Максима Кондратенка засудили до 14-ти років позбавлення волі. На рік менше отримав другий виконавець – Олексій Цимбалюк. Їхній спільник Станіслав Бабенко мав відбувати покарання 4 роки. Усі засуджені, згідно з рішенням суду, мали сплатити ще 2 млн грн. моральної компенсації вдові загиблого Наталії Ващенко.
 • Обвинувачені подали апеляцію. Справу направили на повторний розгляд до Тернопільського міськрайонного суду.
 • 12-го березня 2020-го в Тернопільському суді в справі про вбивство Віталія Ващенка мали допитати двох свідків. Один помер
 • 24-го лютого захисник обвинуваченого Олександра Закутнього Сергій Чернов звернувся до суду з клопотанням допитати двох свідків В’ячеслава Дмитрука та Андрія Молчанова.
 • 28-го січня в суді допитали судмедексперта Андрія Василишина, який підтвердив, що Віталій Ващенко помер від отриманих травм.
 • 17-го січня жоден із свідків у справі вбивства колишнього депутата Кременецької міської ради на судове засідання не з’явився. У судовому засіданні мали допитати також судмедексперта Андрія Василишина, але він на засідання не прийшов.
 • 20-го серпня 2019-го обвинуваченим продовжили термін перебування під вартою.
 • 22-го березня 2019-го висновок Хмельницького бюро судмедекспертизи: депутат міської ради із Кременця Віталій Ващенко помер від завданих нападниками травм, а не через некваліфіковану медичну допомогу. Судово-медична експертиза тривала упродовж майже трьох місяців.
 • 3-го серпня 2016-го в Тернополі активісти правого сектору пікетували під обласною прокуратурою, щоб не затягвали слідство.
 • Віталій Ващенко – колишній депутат Кременецької міської ради, з 2015-го очолював у міськраді фракцію “Народний контроль”, член громадської організації “Народна рада”, підприємець.