В Україні відзначили День народження геніальної художниці, талантом котрої захоплювався Пікассо

фото: Укрінформ
Катерина Білокур за роботою (прижиттєвий портрет)

Мова про українську художницю, майстриню народного декоративного живопису КАтерину Білокур, котра 120 років тому народилася у селі Богданівка тодішньої Полтавської губернії.

Згідно з даними “Вікіпедії”, 1940 року в Полтавському будинку народної творчості відкривається персональна виставка художниці-самоучки з Богданівки, яка на той час складалася лише з 11 картин.

Виставка мала величезний успіх. Художницю преміюють поїздкою до Москви. У супроводі Володимира Хитька вона відвідує Третьяковську галерею, Пушкінський музей.

Твори Катерини Білокур регулярно експонувалися на виставках у Полтаві, Києві, Москві та ін.

Її роботи вразили Пабло Пікассо, критики називали її геніальною, а батьки проклинали.

Свою драматичну долю Катерина Білокур символічно зобразила на картині "Берізка": молоде красиве деревце у квітах, але з обламаним гіллям.

У 1954 році на Міжнародній виставці в Парижі її картини "Цар-Колос", "Берізка" і "Колгоспне поле" побачив Пабло Пікассо.

"Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ", - сказав він.

Катерина Білокур є представницею так званого "наївного мистецтва" — групи художників, які не здобули професійної освіти, але стали частиною художнього процесу. Це додало їхнім роботам самобутності та свободи від усталених правил.

До дня народження майстрині пошуковик Google створив тематичну картинку - дудл.

Дудл до 120-річчя Катерини Білокур