В Європі виявили новий штам коронавірусу

Близько 80% нових заражень COVID-19 у Британії спричинені новим штамом вірусу, який відрізняється від того, з якого почалася пандемія навесні.

Про це йдеться у препринті роботи групи швейцарських та іспанських вчених за підтримки Шведської наукової фундації та університету Базеля.

“Ми показуємо, що цей штам неодноразово експортувався з Іспанії до інших європейських країн, і що значна частина особливостей цього штаму спостерігається по всій Європі”, – зазначається у дослідженні.

Новий різновид отримав назву 20А.EU1. Вчені визначили, що він пішов з Іспанії на основі шести ключових відмінностей у його структурі, які відрізняють його від відомого Sars-Cov-2.

За попередніми даними, поширення мутації почалося у червні з іспанських сільськогосподарських робітників. Дослідники допускають, що це туристи могли рознести захворювання Європою після повернення до своїх країн. Згідно з другою теорією, поширення почалося з одного масового заходу, де були один або кілька так званих "суперпоширювачів" - інфіковані люди, які заражають дуже велику кількість оточуючих.

"З розповсюдження стає очевидним, що вжиті заходи (попередження вірусу - ред) часто були недостатніми для зупинки подальшої передачі нового штаму цього літа", - сказала Емма Ходкрофт, еволюційний генетик з Базельського університету та одна з головних авторів дослідження, передає Swissinfo.

Наразі дослідники визначили, що новий штам вже спричинив 60% нових заражень в Ірландії і по 40% у Франції та Швейцарії.

  • Уряд Німеччини на місяць запроваджує низку суворих карантинних обмежень для боротьби з поширенням COVID-19. Зокрема, до грудня не працюватимуть театри, кінотеатри та бари. Водночас Франція вводить пропускний режим для виходу з дому.
  • В умовах карантину паби та ресторани Німеччини почали збирати контактні дані відвідувачів, щоб мати можливість відстежити поширення вірусу серед відвідувачів та полегшити пошук контактних осіб. Для цього вони використовують безкоштовне пиво.