Українці на Майдані вшанували загиблих борців за гідність та свободу

У День свободи і гідності від самого ранку українці йдуть на Майдан, аби вшанувати загиблих борців, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини. Під час силових розгонів взимку 2014 року загинуло 109 протестувальників, ще понад 2 тисячі постраждали.

Українці йдуть до алеї Героїв Небесної Сотні аби покласти квіти та вшанувати пам’ять не лише загиблих родичів та друзів, але й інших людей, які загинули під час Революції Гідності та від рук проросійських бойовиків на Донбасі.

Політолог, журналіст, громадський активіст та учасник Євромайдану Сергій Кемський загинув 20 лютого 2014 року від кулі снайпера у шию на вулиці Інститутській у Києві. На Майдан приїздив часто, де допомагав виносити поранених. На його честь у рідному місті названо вулицю, а у 2019 році було встановлено пам’ятник як Героюб України.

Кияни Олег і Сергій прийшли вшанувати загиблих. Рідних серед загиблих на Майдані не мають. Їхні родичі загинули на війні.

  • 21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.
  • Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.