У Луцьку пройшов майстер-клас із малювання унікальною технікою на воді (Фото)

фото із сайту Луцької міської ради

Техніка малювання на воді «Ебру» – це унікальне явище у художньому мистецтві. Днями цієї техніки навчали у межах роботи «Інтеграційних студій розвитку для дітей та молоді з інвалідністю», організованого управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради. Відбулась чергова зустріч учасниць соціального проєкту «Перехрестя. В житті як на дорозі».

Про це інформує сайт Луцької міської ради.

Релакс, медитація, політ свідомості…. Так можна описати стародавній живопис країн сходу, оповитий таємницею малювання на воді. Майстер – клас з малювання на воді у техніці «Ебру» провела художниця, засновниця галереї OBRAZ&GRABOVETSKA Наталія Грабовецька.

Що ж таке Ебру? Спочатку зображення робиться на воді, а потім переноситься на папір, тканину, кераміку, дерево, камінь.

Справа в тому, що малювання фарбами, ліплення з пластиліну та інші види арт-терапії абсолютно чітко дозволяють управляти тим, що ви створюєте. З одного боку, це прекрасно, оскільки людина має можливість з великою часткою й мовірності зобразити саме те, і так, як воно є в її сприйнятті. Будь то власне почуття, ситуація, образ ворога або хвороби, щастя або майбутнього.

З Ебру все зовсім не так. Ебру не піддається нашому контролю, і лише дуже частково – піддається управлінню, фарба може піти в заданому напрямку, але зупиняється вона там, де вважатиме за потрібне.У кожного виходить своя інтенсивність кольору в малюнках, хоча фарби у всіх однакові. Чим більше пригнічених емоцій і незвільнена енергії, тим яскравіше малюнок. Абсолютно неможливо пояснити це логічно, але факт залишається фактом.

Цінність цієї техніки малювання полягає в тому, що вона дозволяє вчитися приймати життя і події життя такими, як вони є, в їх перебігу та руху.