Судді за хабар призначили покарання у вигляді 7 років позбавленні волі – підсумки 22 липня

*Вищий антикорупційний суд визнав винним у хабарництві суддю Малиновського суду Одеси та призначив покарання у вигляді 7 років позбавленні волі.

Про це повідомляє”Центр протидії корупції“, спіймали на хабарі суддю Анатолія Целуха.  Вищий антикорупційний суд ухвалив третій тюремний вирок. Судді Віктор Ногачевський (головуючий), Маркіян Галабала і Віталій Крикливий засудили до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна суддю Малиновського суду Одеси Анатолія Целуха.

Йому також заборонили займати певні посади протягом трьох років. Слідство встановило, що Целух одержав 2500 доларів хабара за ухвалення “потрібного” рішення у цивільній справі. Целух може оскаржити вирок до Апеляційної палати Вищого антикорсуду. Зазначається, що за 2500 $ суддя обіцяв прийняти рішення в інтересах іншої особи з використанням свого службового становища.

* Зателефонувати чоловіку, який захопив заручників у Луцьку, президент Володимир Зеленський вирішив самостійно.

Про це в ефірі “Радіо Свобода” повідомила прес-секретар президента Юлія Мендель “Президент тримав ситуацію на контролі від самого ранку. Консультації зі спецслужбами почалися від самого початку. Під час прийому президента Швейцарії відбувалися постійні перерви для того, щоб уточнювати, як розвивається ситуація”, – зазначає Мендель.

За її словами, президент вивчав, що це за вимоги, які можуть бути наслідки запису такого відео, і яка шкода може бути завдана. “Коли ввечері було прийняте рішення зробити цей запис, то Володимир Олександрович прийняв це рішення сам. І це була домовленість. Хотіла б наголосити, що в цій домовленості терорист мав зробити перший крок – відпустити трьох людей”, – додала Мендель

* Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства” № 805-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 16 липня 2020 року Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

“Документ передбачає врегулювання неузгодженостей, уточнення строків, спрощення виборчих процедур та їхню уніфікацію. Зокрема, зміни вносяться до Виборчого кодексу України, законів “Про Центральну виборчу комісію”, “Про Державний реєстр виборців” тощо”, – йдеться у повідомленні.

Закон передбачає зміни щодо заповнення виборчих документів, процесу підрахунку голосів, подання документів кандидатами, обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах. Також удосконалено законодавство з питань територіальної організації виборів і системи виборчих комісій на місцевих виборах, зменшено грошову заставу на місцевих виборах тощо.

Крім того, зміни стосуються питання діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення під час виборчого процесу.