Стало відомо про ціну, за якою Україна закупить вакцини проти Сovid-19

Україна закуповує вакцини проти COVID-19 за вартістю, яку визначено для більшості країн світу.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Перший договір Україна підписала з компанією “Сіновак”, яка здобула авторитет у всьому світі. Ціна, за якою Україна купує 1 дозу вакцини у цього виробника, становить 504 гривні. Така вартість вакцин проти COVID-19 цієї компанії — для переважної більшості країн, і є прийнятною”, — підкреслив очільник МОЗ.Також міністр зауважив, що вартість вакцин деяких інших виробників поки що МОЗ не має права озвучувати через жорсткі контрактні правила щодо нерозголошення інформації. “Можу запевнити, що вони приблизно в такому діапазоні цін, за якими купує вакцини увесь світ”, — уточнив Максим Степанов.

Зазначимо, Міністерство охорони здоров’я ще з травня 2020 року розпочало переговори зі світовими топвиробниками, світовими ініціативами щодо вакцин проти COVID-19. Вже досягнуті домовленості з глобальною ініціативою COVAX і є підтвердження щодо постачання в Україну 8 млн доз вакцин проти COVID-19 у кінці I — на початку II кварталу 2021 року.

“Питання отримання вакцин проти COVID-19 перебуває на постійному контролі Президента України Володимира Зеленського. Максимально інтегровано і залучено до цих перемовин Міністерство закордонних справ на своєму рівні, яке використовує всі можливі дипломатичні канали. Бо забезпечення вакцинами — питання національної безпеки, і так само в усьому світі ним займається керівництво держави. У всьому світі в черзі на вакцини стоїть понад 7 млрд людей, а потужності з виробництва цих вакцин є обмеженими”, — наголосив Максим Степанов.

Нагадаємо, що 30 грудня 2020 року Міністерство охорони здоров’я через своє підприємство “Медичні закупівлі України”, яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тис. доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай).