Справи Майдану: суд дозволив заочне розслідування стосовно екскомандира “Беркута”

Печерський районний суд міста Києва задовольнив клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про надання дозволу на заочне розслідування стосовно колишнього командира полку міліції особливого призначення “Беркут”, підпорядкованого Головному управлінню МВС України в Києві у справі розстрілів на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Ім’я підозрюваного не називається, але в той час командиром київського “Беркуту” був Сергій Кусюк. Як повідомляли ЗМІ, екскерівник “Беркуту” Кусюк наразі працює в московському ОМОНі.

Екскомандир полку міліції особливого призначення “Беркут” підозрюється в організації з 18 по 20 лютого 2014 року незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення влади та службових повноважень, що призвело до настання тяжких наслідків, умисних вбивств та замахів на умисні вбивства, умисного завдання тяжких тілесних ушкоджень, а також терористичного акту.

Наразі підозрюваний переховується від органів слідства та суду. Зазначене рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного за його відсутності (in absentia).

  • ГПУ оголосила підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 особам, 46 з яких перебувають у розшуку. Здебільшого звинувачення у розстрілах висунуто співробітникам розформованого нині спецпідрозділу МВС “Беркут”.
  • Окрім того, підозри в організації злочинів висунуто Віктору Януковичу, його старшому сину Олександру, експрем’єру Миколі Азарову, ексголові МВС Віталію Захарченку, ексгенпрокурору Віктору Пшонці та його синові Артему, ексголові АП Андрію Клюєву, колишньому заступнику міністра внутрішніх справ Віктору Ратушняку, колишньому першому віцепрем`єру Сергію Арбузову, ексміністру доходів і зборів Олександру Клименку, ексміністру енергетики Едуарду Ставицькому, ексміністру освіти Дмитру Табачнику, олігарху Сергію Курченку. Більшість з них нині переховується в Росії.