Сovid-19: оприлюднено три сценарії доставки вакцини в Україну

Як розповів виконувач обов’язків генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін, у міністерстві розробили три різні сценарії транспортування та зберігання вакцини.

“COVAX ще не прийняв рішення про конкретну назву вакцини, яка буде надаватися країні, зараз ще дуже важко сказати, яку саме вакцину ми отримаємо, і якого саме холодового ланцюга або температурного режиму вона потребуватиме. Тому зараз розроблено три основні сценарії, залежно від температури“, – розповів Кузін.

За його словами, у разі, якщо вакцина потребуватиме зберігання за температури -70 градусів, медичні установи на національному рівні зможуть прийняти 60-70 тисяч доз одночасно. У разі, якщо температурний режим становитиме -20 градусів, то кількість доз, яку зможуть прийняти медустанови, зросте до 340 тисяч, при цьому на рівні областей міністерство зможе розподілити близько 160 тисяч доз вакцини.

"Найбільш сприятлива ситуація у нас щодо вакцини, яка потребуватиме умов зберігання +2-+8 градусів. Така вакцина зможе бути на національному рівні прийнята на рівні щонайменше 12 мільйонів доз і 6,8 мільйона доз мають бути розподілені вже на регіональному рівні", – зазначив посадовець.

При цьому в разі, якщо Україна все ж отримає вакцину, яка потребує зберігання за температури -70 градусів, уряд намагатиметься залучити до її зберігання приватний сектор.

"Зараз ведуться перемовини по залученню приватного сектору до зберігання такої вакцини, і в нас є декілька приватних організацій, які мають таке необхідне холодильне обладнання. Тому зараз у рамках усіх дорожніх карт, які розробляються по різних температурних режимах, відбувається робота по тому, щоб забезпечити майже 100% зберігання вакцини, як на національному, так і на регіональному рівні", – пояснив Кузін.

За його словами, вакцина, яка вимагає найнижчого температурного режиму зберігання, потребуватиме дорожчої логістики. При цьому в ЦГЗ все ж розраховують, що Україна переважно отримає вакцину, яка потребуватиме для зберігання +2-+8 градусів.