“Ще раз побоїмося нового британського штаму” – лікар про підсумки року і Сovid-19

Ковід показав людству, хто ми є насправді. Без ювелірних виробів і фальшивих – хто чого вартий, а які багато хто хвалить “лікар про досягнення” людства.

Пише на сторінці у Facebook лікар Володимир Дубровський.

Україна простіша і скромніша в багатьох відношеннях, ніж розвинені країни, тому ми так гостро не відчували цих відчайдушних настроїв. Зрештою, США, Європа – так сподівалися на свою медицину, науку, владу, медицину… ХТО врешті-решт. Такого безсилля і не очікував!

🔹 Паніка, страх, метушня - чому в 21 столітті, після стількох досягнень, людство швидко і легко піддалося маніпуляціям?

З одного боку - брехливі, брехливі, сіяють заяви паніки про "смертельний" вірус. І одразу з іншим - відсутність належних карантинових заходів, захист населення від зовнішньої інфекції. ХТО корупціонує в погляді на весь цивілізований світ, мовчазна стрічка COVID-19. Небайдужі та злочинні знесення Китаю, за сприяння всіх країн, інфекцій у всьому світі! Абсолютно неправильні підходи. Як це пішло?

🔹 А в кожній країні невідомий вірус. Що роблять деякі потужні люди, представники держав? Заробляючи, користуючись цією можливістю збагатити, для свого особистого розвитку, для просування. Цинічно і холодно. На кону поставлено людське життя, психічне здоров ' я та благополуччя нації - а тут цвітуть хитрі фінансові афери і пахне як розкриті масові маніпуляції. Це стосується багатьох країн, не тільки України. Це людська природа... Кому війна, кому мати рідна. Стара бита фраза... Але на жаль, яка справедлива!

🔹 Що ще показав нам COVID, крім людської цинічності та байдужості? Всі люди рівні, але деякі рівніші?

▪ Відома фраза, але COVID-19 показав, що вірус небайдужий. Всі хворі. І багаті, і бідні, і впливові, і звичайні громадяни. І у всіх однакове лікування. Немає ліків від ковіда, якщо імунітет не працює. І імунітет купити не можна. Ліки здатні лише підтримати, допомогти організму боротися з інфекцією. Щоб спробувати виправляти помилки та шкоду, яку ми робимо собі.

▪ Потрібно піклуватися про своє здоров ' я не тоді, коли хворієш, а набагато раніше. Ковід чітко і однозначно показав наслідки людей з великою кількістю виявлених, незареєстрованих людей з хронічними захворюваннями. Не заокеанські пігулки, але ваш власний імунітет на сторожі тяжких ускладнень. І імунітет купити не можна. Його треба берегти і приборкати...

🔹 Чи зрозуміє світ, що реклама, нав "язування та продаж токсичних, шкідливих, небезпечних продуктів та товарів еквівалентна зменшенню населення планети? Не можу повірити в багато... Мабуть, легше змусити людей спочатку продати наркотики пізніше.Банальна область звісно, але іншого висновку не надійшов.

🔹 Все так погано, кажете ви? Звичайно, ні!Але окремо хочу сказати про хороші речі. Докладно і, як то кажуть, з душею. Тому що в порівнянні з крутими розвиненими країнами, ми всі чудові. Наша смертність дуже низька, незважаючи на старі лікарняні стіни, незручні ліжка та явно не здорова нація. Ми багато знаємо про ковіда. А ситуацію тверезим і адекватно оцінили. А поки ще достатньо білих плям, науковий і медичний світ не стоїть досі.Взаємна допомога, підтримка, особисте залучення. Ми всі бачили, як підготували багато організацій та звичайних людей відгукнулися на допомогу. Цілком неегоїстично, швидко та вичерпно допомагали співробітникам та постачанню лікарень. Ми не могли б зробити це самі.І, звичайно, лікарі... Друзі, колеги... Вправи, знання, тверезий підхід, досвід. Немає слів, щоб описати емоції та гордість, з якою ви ходите на роботу кожного разу. Тому що ви знаєте: за плечима не гори трупів, але незважаючи на все, перемога над смертю, страхом і незнанням. Згуртована команда. Тільки разом, як одна команда, ми перемогли ковіда. І підкорює страх.

▪ Італія не прийшла за нами. Медицина не задушила в обвал, хоча всі цього боялися. Незрозумілі проблеми ще ціла купа, ще зарано розслабитися. Але о 2021 треба дивитись з упевненістю і надією.Надія, що для багатьох все досвідчене стане уроком. А правильні висновки зробить хоч дехто з мислення населення.

▪ Ще раз боїмося нового британського штаму. Знову наздогнали страх, плутанину, розпач. Але ще нічого не відомо точно. Ну мутація. Не перший, і не останній. Нічого конкретного. Багато запитань. Грип також постійно мутує. Але вони звикли жити. І це нікого не налякало.▪ А що далі? Давайте знову віддамо маніпуляції? Невже рік прожитий нас нічого не навчив?