Проблеми із ПЛР-тестуванням і смерть двох інфікованих лікарів – підсудок 6 серпня

*Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 1 318 нових випадків. Станом на 20:00 6 серпня відомо про 76 808 хворих у країні.

Кількість летальних випадків сягнула 1 819. Кількість одужалих уже 42 524.

Кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж доби збільшилася на 1 318 нових випадків. Станом на 20:00 6 серпня відомо про 76 808 хворих у країні. Кількість летальних випадків сягнула 1 819. Кількість одужалих уже 42 524.

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, в Україні наразі 76 808 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Львівській (197), Харківській (142), Івано-Франківській (127) та Одеській (110) областях і в місті Києві (180).

Найменше випадків коронавірусу (менше десяти) виявили у чотирьох областях. Десять хворих з коронавірусом додалося у Черкаській області. У Миколаївській області виявили вісім нових випадків COVID-19, у Херсонській – шість, у Полтавській – ще п’ять інфікованих. У Кіровоградській області – ще плюс два випадки.

Жодного випадку коронавірусу не виявили лише у Луганській області.

Летальні випадки зафіксували в 11 регіонах:

Львівській - 8 померлих,
Одеській - 7 померлих,
Івано-Франківській - 3 померлих,
Закарпатській - 2 померлих,
Вінницькій - 2 померлих,
Волинській - 1 померлий,
Дніпропетровській - 1 померлий,
Донецькій - 1 померлий,
Київській - 1 померлий,
Рівненській областях - 1 померлий,
Київ - 3 померлих. 

*Проблеми із ПЛР-тестуванням

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов зазначив, що за 4 місяці було в рази збільшено кількість тестувань, але досі виникають проблеми, зокрема, із нестачею медпрацівників і потрібного устаткування. Станом на зараз за добу роблять майже 18 тисяч тестувань. У вересні ця цифра може зрости до 25 тисяч тестів на добу. Станом на сьогодні до послаблення карантину не готові десять областей. У цьому списку: Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Одеська, Рівненська, Харківська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська області. Комісія ТЕБ та НС7 серпня може ухвалити рішення щодо посилення карантинних обмежень в тому чи іншому регіоні.

*Смерті від коронавірусу серед медиків

Після важкого перебігу коронавірусу померла Анна Кабакова, завідувачка другого педіатричного відділення Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Колеги згадують медика не лише, як фахівця високого рівня, а й доброго друга і надійного порадника. З жалем про смерть лікарки висловлюються і пацієнти в соцмережах.

У Вінницькій області від ускладнень коронавірсу помер 51-річний лікар відділення гематології обласної клінічної лікарні імені Пирогова. Він потрапив до медзакладу у вкрай важкому стані. У нього діагностували негоспітальну двобічну полісегментарну пневмонію. Лікар мав дихальну недостатність 4,80 % ураження легень, гіпертонічну хворобу другого ступеня, ожиріння другого-третього ступеня, був постійно залежний від кисню.

*Президент Володимир Зеленський наголосив, що міжнародне право дає українським військовим усі можливості захищатися та завдавати ударів у відповідь

Офіс президента

Зеленський під час робочої поїздки до Донецької та Луганської областей відвідав низку позицій українських військових на передовій у районі проведення Операції об’єднаних сил.

Президент нагадав, що раніше була низка спроб домовитися про припинення вогню. Але жодного разу досягти результату не вдавалося. Тому потрібно не повторювати помилок минулого, щоб отримати мирне майбутнє.

Водночас Зеленський наголосив, що міжнародне право дає українським військовим усі можливості захищатися та завдавати ударів у відповідь.