Перший урок у школах: яким він буде в умовах пандемії

Міністерство освіти і науки в умовах запровадженого урядом карантину рекомендує школам проводити уроки на свіжому повітрі. Також для школярів проведуть урок, присвячений навчанню в умовах пандемії.

Читайте також: “Повністю дистанційне навчання у школах”: Степанов назвав умову

Як повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти Сергій Шкарлет на брифінгу, проведення уроків на відкритому повітрі є рекомендацією для всіх шкіл.

Він також додав, що 1 вересня не будуть проводитися традиційні шкільні лінійки, що дасть змогу уникнути скупчення людей. Також 1 вересня для школярів проведуть урок про життя та навчання в нових умовах пандемії.

Читайте також: Якщо хоча б у одного учня підтвердять коронавірус, увесь клас йтиме на самоізоляцію

За словами глави МОН, до кожної школи відправили ілюстровані інформаційні матеріали з правилами забезпечення епідемічної безпеки: правила носіння масок, соціальне дистанціювання, правила гігієни, вимірювання температури персоналу.

Шкарлет наголосив, що в шкільному транспорті, який довозить дітей і вчителів до шкіл, діятимуть особливі правила: обов’язковий масковий режим, щоденний термометричний контроль водіїв, дезінфекція двічі на день транспортного засобу, та обмеження на кількість пасажирів у салоні.

За його словами, батьки не повинні забезпечувати школи засобами індивідуального захисту і засобами для дезінфекції. Також не обов’язково закуповувати захисні маски, можна використовувати саморобні.

  • Міністерство освіти і науки рекомендує школам самостійно переносити канікули та визначати їх термін відповідно до епідеміологічної ситуації.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що з 1 вересня школи відкриють, але вони працюватимуть тільки до того часу, поки не буде перевищений епідпоріг захворювання на коронавірус.
  • Міністерство охорони здоров’я змінило вимоги до носіння засобів індивідуального захисту вчителями. Замість масок вони використовуватимуть спеціальні щитки.